Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sportiskie svētki. Piedalījās necerēti kupls dalībnieku skaits — 13 novusa spēles entuziasti

NOVUSA LAUREĀTI — (no kreisās) Aleksis Smirnovs, Laimonis Klimovičs un Aivars Zariņš. Foto no Imanta Silava albuma

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angārā gada nogalē kā tradīcija jau izveidojusies Ziemassvētku kausu izcīņa volejbolā un novusā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemassvētku kausa izcīņā volejbolā vīriešiem 4:4 kopā piedalījās sešas komandas no Neretas, Jēkabpils, Iršiem, Pilskalnes un Ērberģes. Pēc priekšsacīkstēm spēles ceturtdaļfinālos tikās Pilskalne—Lauvas (Ērberģe) un Nereta—Ērberģe. Lai gan uzvarēja Pilskalnes un Neretas volejbolisti, lielu prieku radīja Ērberģes jaunie volejbolisti! Pēc jauniešu pašu iniciatīvas nelielajā Ērberģē izveidojušās pat divas volejbola komandas, kuras rāda atzīstamu sniegumu, un pieredze krājas ar katru spēli. Abi pusfināli noritēja dramatiskā cīņā par katru punktu, ar skaistām spēles epizodēm. Jēkabpils— Nereta (2:1), Irši—Pilskalne (2:1). Tikpat dramatiskas un aizraujošas bija abas finālspēles par godalgotajām vietām. Spēlē par 3. vietu Pilskalne—Nereta tikai abu setu galotnēs veiksmīgāki bija Pilskalnes volejbolisti Jānis Kārtiņš, Jānis Bitenieks, Denijs Grīnvalds un Raivis Pauniņš, izcīnot uzvaru 2:0, saņēma bronzas medaļas. Spēlē par kausu tikās Irši—Jēkabpils. Pārliecinoši uzvarot pirmo setu (21:13), Iršu volejbolistiem nācās atzīt jēkabpiliešu pārākumu otrajā setā (19:21). Trešajā setā pārmaiņus vadībā bija abas komandas, tomēr tā izskaņā veiksmīgāki bija Jēkabpils volejbolisti Aigars Ločmelis, Toms Ločmelis, Andrejs Ivanovs, Artjoms Kornejčiks, uzvarot setu ar rezultātu 15:13, Jēkabpils komanda izcīnīja Ziemassvētku kausu. Sudraba medaļas saņēma Iršu komandas volejbolisti Raivis Vilcāns, Rinalds Kalniņš, Valters Kalniņš, Reinis Forests Paukšs.

UZVARĒTĀJI VOLEJBOLĀ — (no kreisās) Pilskalnes, Jēkabpils un Iršu spēlētāji. Foto no Imanta Silava albuma

Ziemassvētku kausa izcīņā novusā piedalījās necerēti kupls dalībnieku skaits — 13 novusa spēles entuziasti.

Sevišķi iepriecināja tas, ka sacensībās pirmo reizi piedalījās Kristaps Sūrums ar dēlu Edmundu, kā arī Jolanta Laumane, kuri demonstrēja meistarīgu spēli, izcīnot gan uzvaras, gan sagādājot grūtības ikvienam pretiniekam. Kausa izcīņā spēlētāji tikās savstarpēji katrs ar katru, ikvienam nospēlējot 12 spēles. Spēle varēja beigties 3:0; 3:1 vai 2:2. Apkopojot tabulā fiksētos rezultātus, visvairāk punktu ieguva Laimonis Klimovičs un Aleksis Smirnovs. Savstarpējās spēles uzvarētājs Laimonis Klimovičs izcīnīja kausu un zelta medaļas. Sudrabs Aleksim Smirnovam.

Nosakot bronzas medaļas laureātu, nācās izspēlēt vēl vienu spēli, jo pilnīgi visi nolikumā atrunātie rādītāji Aivaram Zariņam un Naurim Smirnovam bija vienādi. Šajā spēlē, izcīnot uzvaru, bronzas medaļas saņēma Aivars Zariņš.

Autors: Imants Silavs