Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Spelgonī sasalst atkritumi. Brūnie konteineri pazuduši no vairākiem pilsētas laukumiem

Krājas kastē. Kamēr brūnie konteineri bioloģiskajiem atkritumiem aizvesti atsaldēt un iztukšot, atkritumi maisiņos krājas konteineru laukumos kastēs vai tāpat uz zemes. Gintas Grincēvičas foto

Vairāki aizkrauklieši interesējas, kur palikuši bioloģiski noārdāmo atkritumu brūnie konteineri — tie pazuduši no vairākiem pilsētas konteineru laukumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgus Vītoliņš, SIA “Aizkraukles KUK” valdes loceklis, skaidro, ka vainīgs ziemas spelgonis — bioloģiskais saturs zemajā gaisa temperatūrā sasalis. Tas ir ciets kā akmens un sasalis vienā gabalā, kā dēļ iztukšot konteinerus kā līdz šim nav iespējams. Lai nepiemēslotu laukumus, konteinerus, kuri bija pārpildīti, aizveda. Saturam atsalstot, tos iztukšos, iztīrīs un atkal izvietos. Tāpat radušos problēmu dēļ apsaimniekotājs pasūtīja jaunus brūnos konteinerus. Šodien tos atgādās un tuvāko pāris dienu laikā pilnos konteinerus nomainīs pret jaunajiem. Konteineru papildinājums ļaus tos izvietot atkritumu laukumos, kuros to nebija, kā arī nodrošināt uzņēmumu interesi šķirot bioloģiskos atkritumus.

Šī ir pirmā reize, kopš Aizkraukles pilsētā un pagastā tiek veikta bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošana, kad atkritumu izvešanas procesu apgrūtina sala radītās problēmas. Tāpat dažviet apgrūtināja zvanveida konteineru, kas paredzēti stikla pudelēm, iztukšošana, jo tie ir piesaluši pie zemes. Mēģinot tos iztukšot, konteineriem var tikt nodarīti bojājumi. Salam atkāpjoties, atkritumu izvešana notiks kā ierasts.

Krājas kastē. Kamēr brūnie konteineri bioloģiskajiem atkritumiem aizvesti atsaldēt un iztukšot, atkritumi maisiņos krājas konteineru laukumos kastēs vai tāpat uz zemes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.