Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Šodien 8. marts — lielie tulpju svētki

“Tā izskatās mūsu noliktavā, pirms ziedi ceļo uz veikaliem. Tūkstošiem tulpju mūsu sievietēm!” saka uzņēmuma “Sant-Li” tirdzniecības vadītāja Santa Līcīte.
Foto no uzņēmuma “Sant-Li”

Ziedu kurjers puķu klēpjus piegādās arī mājās

Starptautiskā Sieviešu diena jeb 8. marts ir svētki, kuros ar siltu sveicienu un pateicību daudzi sumina savas ģimenes sievietes un darba kolēģes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajās dienās pirms svētkiem dažādās krāsās pavasara prieks zied puķēs daudzās tirdzniecības vietās.

Daļa pircēju pēc puķēm dodas uz Aizkraukles tirgu. IK “Lizante-D” īpašniece Dace Bedrīte stāsta, ka puķes 8. marta svētkiem pircēji sāka iegādāties jau vairākas dienas iepriekš, bet vislielākais pircēju pieplūdums ir tieši 8. martā. Salīdzinot ar iepriekšējiem četriem gadiem, šo svētku laikā pārdoto puķu daudzums ir apmēram līdzīgs un vispieprasītākās ir tulpes un narcises. Mainās krāsu izvēle, piemēram, pagājušajā gadā cilvēki lielākoties pirka sarkanas tulpes, bet šogad priekšroku dod pildītām raibām tulpēm, kas ir interesantākas. Citi pircēji izvēlas hiacintes, rozes, gerberas, neļķes, krizantēmas — cilvēku vēlmes atšķiras.

Ik gadu tirgū tiek nodrošināts dažādu puķu klāsts. Tirgū cilvēki 8. marta svētkiem pērk pārsvarā atsevišķus grieztos ziedus, bet pēc pušķiem dodas uz ziedu veikaliem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumam “Sant-Li” ir 12 ziedu veikali, tajā skaitā Aizkrauklē un Pļaviņās, kur šajās dienās ir īpaši bagātīgs piedāvājums. Uzņēmuma īpašnieks Egils Blūms un tirdzniecības vadītāja Santa Līcīte stāsta, ka 8. marts pircējiem ir lielie tulpju svētki. Cik pircēju, tik gaumju un tik liela arī ziedu krāsu izvēle, tas ir ļoti individuāli, pēdējā laikā daudziem cilvēkiem patīk dažādu krāsu pildītās tulpes. Pircēju vidū ir arī vīrieši, kuri tās pērk klēpjiem — ne tikai sievai, bet arī meitai, sievasmātei, vecmāmiņai, krustmātei, darba kolēģēm. Veikalos tulpes jau iesaiņotas pušķos pa trim, piecām, septiņām, deviņām un vairāk, pircējiem tas ir ļoti ērti. Bet ir vīrieši, kuri vienā pušķī nopērk 30 — 40 un pat 50 tulpes. Neļķes, rozes, frēzijas, orhidejas un citas puķes iegādājas mazāk, bet, ja sieviete tās ir iecienījusi visvairāk, sveicēji meklē tieši tās, tādēļ šajos svētkos uzņēmuma darbinieki cenšas apmierināt visas vēlmes, pat viseksotiskākās. Piemēram, dažs vēlas zilas rozes vai mimozas, bet tādi gadījumi ir reti.

Foto no uzņēmuma “Sant-Li”

“Parasti lūdzam pasūtījumus veikt laikus, bet mūsdienu trauksmainajā dzīves ritmā bieži vien cilvēki visu atliek uz pēdējo brīdi. Bijis pat tā, ka 8. marta vakarā veikalos vairs nav ne tulpju, ne citu puķu, tādēļ šogad puķu sagādāts vairāk nekā citus gadus,” stāsta Santa Līcīte. “Šajās dienās darba mums ir ļoti daudz, jo nodrošinām arī ziedu piegādi mājās, un pasūtījumi ir tikai pušķos. 8. martā mūsu ziedu kurjers, iepriecinot dāmas, brauks ne tikai pa Aizkraukli un Pļaviņām, bet arī uz tālākām vietām, piemēram, Ērberģi. Dažs pasūtījis tulpju klēpjus, būdams ārzemēs — Norvēģijā, Īrijā, Zviedrijā vai citur, un savas ģimenes mīļās sievietes sveic gan pavasarim sākoties, gan Sieviešu dienā. Pavadošie teksti ir sirsnīgi un mīļi. Ziedi ir jauks, simbolisks pavasara sveiciens un savstarpējo simpātiju, mīlestības apliecinājums.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.