Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sniedz atbalstu senioriem. Labo darbu nedēļā bez maksas nomaina riepas 11 automašīnām

LAI LABI RIPO! Anita Skaba pie savas automašīnas. 4. kursa students Daniels Andrejevs jau ir ķēries pie riepu montāžas darbiem. Gintas Grincēvičas foto

Aizkraukles Profesionālās vidusskolas audzēkņi, kuri apgūst automehāniķa profesiju, divas dienas novada senioriem piedāvāja iespēju doties pie viņiem uz servisa darbnīcu un bez maksas automašīnai nomainīt vasaras riepas pret ziemas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādu iespēju rudenī, labo darbu nedēļā, profesionālās vidusskolas audzēkņi piedāvā jau piekto gadu. Iepriekš uzsvars tika likts uz automašīnu kopējā tehniskā stāvokļa izvērtēšanu, bet šajā gadā piedāvā riepu montāžu un balansēšanu, kuru veica 3. un 4. kursa audzēkņi meistaru uzraudzībā. Akcijas laikā riepas tika nomainītas 11 automašīnām. Bez aizkraukliešiem savus auto uz riepu nomaiņu atdzina arī autovadītāji no Skrīveriem, Kokneses un pat Birzgales.

Iespēju izmantoja arī aizkraukliete Anita Skaba, kura pie automašīnas stūres ir kopš 1997 . gada. Lai gan arī iepriekšējos gados bijusi interese par jauniešu piedāvājumu, šī ir pirmā reize, kad iespēja tiek izmantota, pērn — nokavēja pieteikšanos. A. Skaba, vērojot kā jaunieši rosās ap automašīnu, jutās mierīga, jo ikdienā automašīna tiek vesta pie skolotāja, kurš apmāca topošos automehāniķus. “Puiši darbam pieiet ļoti atbildīgi, viss tiek darīts ar lielu rūpību. Ikdienā uz ceļa jūtos labi, pārliecinoši, bet ir arī pārgalvīgi braucēji, tādēļ svarīgi, ka mašīna ir labā tehniskā kārtībā un riepas atbilst visām prasībām,” teic aizkraukliete.

Edgars Šals, Aizkraukles Profesionālās vidusskolas automehāniķu pasniedzējs, stāsta, ka servisos šim pakalpojumam ir cēlušās cenas, tāpēc šāds skolas piedāvājums ir ļoti labs atbalsts senioriem. Mūsu puses servisos šis pakalpojums vidēji maksā no 30 līdz 50 eiro un pat vairāk atkarībā no automašīnas. Ja nepieciešami vēl kādi papildus darbi, tad vēl dārgāk, līdz ar to senioriem tā ir iespēja ietaupīt, bet audzēkņiem laba iespēja teorētiskās zināšanas pielietot praksē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā dienā vienai automašīnai atklāja divu ziemas riepu nopietnus bojājumus. Autovadītājs bija izbrīnīts, jo iepriekš, mainot ziemas riepas uz vasaras, servisā nekas netika pateikts. “Riepām neatbilda protektora dziļums, kā arī bija kordu plīsums. Kungs aizbrauca nopirkt jaunas ziemas riepas, kuras arī uzmontējām. Visi, kas izmantoja šo pakalpojumu, bija apmierināti un priecīgi,” stāsta E. Šals. Jauniešiem tā bija iespēja strādāt ar dažādu marku automašīnām, riepām un to diskiem. “Iepriekšējos gados pārbaudījām automašīnas tehnisko stāvokli — apgaismes sistēmu, bremzes, akumulatorus. Tas ļāva pārliecināties par mašīnas stāvokli un sagatavot to ziemas sezonai vai gaidāmajai tehniskajai apskatei. Šogad izdomājām seniorus atbalstīt, piedāvājot riepu nomaiņu. Noskrūvējot riteņus, ir redzama arī stūres un balsta iekārta, bremžu sistēma, un ja topošie meistari pamanīja kādus būtisku defektu, ziņoja par tiem autovadītājiem un ieteica, ko darīt tālāk,” skaidro skolotājs.

Ceļu satiksmes noteikumos teikts, ka no 1. decembra līdz 1. martam automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām. Ja sniegs, apledojuši ceļi un zema temperatūra (zem 7°C) pārsteidz ātrāk, arī ziemas riepas ieteicams uzlikt nekavējoties. Vieglo auto ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 mm.

Vecās riepas vēl līdz šī gada beigām bez maksas var nodot “Aizkraukles KUK”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.