Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrīveru ūdenstorņa pārbūvi vērtē atzinīgi. Aicina uz ieceri raudzīties plašāk un domāt ilgtermiņā.

Ūdenstorņa pārbūvi vērtē atzinīgi
“Institūta bērni” aicina uz ieceri raudzīties plašāk un domāt ilgtermiņā
Zemkopības institūta ciemata vecā ūdenstorņa pārbūve par skatu torni Skrīveros ir viena no iedzīvotāju iniciētām iecerēm, kas iestrādāta Aizkraukles novada pašvaldības investīciju plānā kā tūrisma infrastruktūras attīstības objekts. Lai uzklausītu iedzīvotāju domas par sagatavotajām pārbūves skicēm, Skrīveru kultūras namā tika rīkota publiska apspriede.

“Ūdesntornis pagaidām ir pašvaldības uzņēmuma “Skrīveru saimnieks” bilancē, ir uz pašvaldības zemes. Tas šobrīd nedarbojas, taču ir labā tehniskā kārtībā, lai tam rastu citu lietojumu. Tā kā tornis ir kalna galā un ir pietiekami augsts, slejas pāri koku galotnēm, no tā paveras lielisks skats gan uz Skrīveru, gan Jaunjelgavas pusi, kā arī plašo Daugavu,” stāsta Aizkraukles novada domes projektu vadītāja Liene Paukšte-Uzula.
Torņa augšējā daļā plānots izveidot slēgtu stiklotu skatu platformu, kā arī atklātu skatu laukumu, kuru ieskauj dekoratīva apmale. Tajā ar daudzu mazu caurumiņu palīdzību veidots raksts, kuru vakaros izgaismotu zem apmales izvietotais apgaismojums. Torņa pakājē sākotnēji paredzēta automašīnu stāvvieta piecām vietām. Tā kā plānots, ka tornis apmeklētājiem būs atvērts visu laiku, tad liela satiksme un apmeklētāju skaita koncentrēšanās netiek paredzēta. Torņa iekšienē plānoti divi starpstāvi, lai izmantotu šīs telpas, piemēram, izstāžu rīkošanai vai pastāvīgo ekspozīciju izvietošanai.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.