Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Skrīveru pārtikas kombinātā” svin svētkus (foto un video)

Baibas Skabas foto

Tā jau ir kļuvusi tradīcija, ka augusta pēdējās brīvdienās “Skrīveru pārtikas kombināts” atver savas durvis, lai svinētu svētkus un savā priekā dalītos ar visiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izņēmums gan bija pēdējie divi gadi, kad pandēmijas dēļ lielāka pulcēšanās bija liegta. Pirms pandēmijas “Skrīveru pārtikas kombināta” svētkos koncertu snieguši Žoržs Siksna, Viktors Lapčenoks, Guntis Veits.

Abas dienas svētku viesi bija gaidīti jau no plkst. 11. Katru stundu notika konfekšu tīšanas meistardarbnīca, kuru vadīja pieredzējusī darbiniece Inta Survila. Savā stāstījumā viņa pieskārās ražotnes vēsturei, kas aizsākusies laikā, kad Skrīveru pārtikas kombināts bija Ogres rajona patērētāju biedrības pakļautībā. Toreiz te ražoja limonādi, dažādus augļu un dārzeņu konservus, kas bija ļoti iecienīti.

Mazākie apmeklētāji varēja tikt pie hennas tetovējuma vai uzspēlēt kādu spēli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiem, kuri svētkus apmeklēja sestdien, bija iespēja noklausīties dziedošā aktiera Jāņa Paukštello koncertu. Savukārt svētdien kombināta viesu priekam vispirms dziedāja Ingus Pētersons. Savu koncertu viņš sāka ar Raimonda Paula dziesmu “Varavīksne”. Varavīksne — simbolisks tilts starp pagātni un šodienu, arī mākslinieks ir gandrīz “Gotiņas” “vienaudzis”. Starp jau labi zināmajām un visu laiku populārākajām dziesmām dažas Jāņa Lūsēna dziesmas bija ar filozofisku ievirzi, kurām vārdu autori ir dzejas klasiķi Andrejs Eglītis, Vilis Plūdons u. c.

Svētdienas koncertā muzicēja arī mūziķis no Somijas, kurš jau vairāk nekā 20 gadu dzīvo Latvijā, — Marko Ojala, kopā ar viņu “Emily Family” jeb Līga Butāne, Emīlija un Artūrs Zemnieki no Aizkraukles. Tā kā Artūra dzimtā puse ir Skrīveri, viņš zināja stāstīt, ka padomju laikā Skrīveru pārtikas kombinātā darbojās ansamblis, kuru vadīja mūzikas skolotājs Māris Anerauds. Skolotāja iecienītākais mūzikas instruments bija sasksofons. Kā veltījumu Mārim Aneraudam mūziķi nospēlēja skaņdarbu “Rudens lapas”.

Pasākums aizritēja svētku un atpūtas gaisotnē. Vai vēl var būt kas labāks kā, neraugoties pulkstenī, noklausīties dzīvās mūzikas koncertu brīvdabā, ar “Gotiņu” atcerēties bērnības garšas, izbaudīt saimnieku Baibas un Aigara Lūšu ģimenes un darbinieku komandas viesmīlību!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.