Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrīveros tiekas “Deju olimpiādē”

Dejo Skrīveru kultūras centra jauniešu deju kolektīvs “Dižsusuri”. Vinetas Cimdiņas foto.

Pēc trīs gadu pārtraukuma Skrīveru kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dzēse” un jauniešu deju kolektīvs “Dižsusuri” atkal uzņēma savus tradicionālajā” deju olimpiādē”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Aicinājām ciemos savus draugu kolektīvus, lai azartiskā koncertā pilnveidotu savas prasmes un priecētu daudzos skatītājus. Katram kolektīvam ir kāds tradicionāls pasākums, kad tas aicina ciemos pie sevis dejotājus no citiem kolektīviem. Mums tā ir janvāra trešā sestdiena, kad rīkojam savu “Deju olimpiādi”. 2020. gadā šim pasākumam svinējām desmit gadu jubileju un nu tas notika jau vienpadsmito reizi. Trīs gadus kovida dēļ pasākums nenotika, bet nu lēnām tradīcija atdzimst. Tuvojoties pasākumam, mums jau zvanīja draugi no citiem kolektīviem un jautāja, vai būs sadancis,” stāsta ilggadējais “Dzēses” dejotājs Uldis Dzērve. Viņš saka, ka dejotāji ir noilgojušies pēc kopīgiem pasākumiem, koncertiem, sadančiem. Īpaši šajā gadā, kad ir jāgatavojas Dziesmu un deju svētkiem, kam gatavojas arī skrīverieši. “Viens koncerts ir līdzvērtīgs trijiem mēģinājumiem, tāpēc šādi pasākumi ir laba iespēja noslīpēt apgūtos deju soļus,” piebilst U. Dzērve.

Gatavojoties svētkiem kolektīvi dejo vienas un tās pašas dejas, un šāds sadancis ir laba iespēja palūkoties, kā vienu un to pašu deju izdodas pasniegt dažādiem kolektīviem. Tāpat katram kolektīvas ir savas mīļākās dejas, kuras gribas parādīt citiem.

“Deju olimpiādē” Skrīveru kultūras centrā piedalījās vietējie kolektīvi “Dzēse” un “Dižsusuri”, kurus vada Gita Skudra, kā arī “Lāčplēšis” no Lielvārdes, “Vidupe” no Pļaviņām, “Rožupe” no Rožupes, “Rūdolfs” no Ērgļiem, “Amata” no Amatas, “Čiekurs” no Rīgas un “Daugavieši” no Līvāniem.

Visu bilžu autore Vineta Cimdiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.