Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrīveros skurstenī dega sodrēji

attēls no stocksnap.io

Nedēļas nogalē Zemgalē dzēsti degoši sodrēji mājokļos un brauktuves atbrīvotas no nolauztiem kokiem. Piektdien Aizkraukles novada Skrīveru pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 28. janvāra plkst. 6.30 līdz 31. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 21 izsaukums – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.

Piektdien vakarā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bērzes ielu Dobelē, kur neapsaimniekotas divstāvu ēkas otrajā stāvā dega sadzīves mantas 1 m2 platībā.

Sestdien plkst. 18.15 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dobeles novada Jaunbērzes pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kura rezultātā satiksmes autobuss un kravas autobusiņš bija ieslīdējis grāvī. Autobusa pasažieri pašu spēkiem varēja izkļūt no tā ārā un ceļu tālāk turpināja ar pārvadātāja atsūtīto autobusu. Ugunsdzēsēji glābēji kravas autobusiņu izvilka atpakaļ uz brauktuves. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 19.25. Atpakaļceļā ugunsdzēsēji glābēji pamanīja, ka vēl viena vieglā automašīna ir ieslīdējusi grāvī. Ugunsdzēsēji glābēji automašīnu izvilka uz brauktuves un ģimene ar bērniem varēja turpināt ceļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien plkst. 16.46 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Iecavas pagastu, kur vienstāva pirts ēkā dega elektrības vadi 0,5 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās saimnieks ar ugunsdzēsības aparāta palīdzību jau bija uzsācis dzēšanas darbus.

Piektdien Jēkabpils novada Variešu pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. Sestdien Vītolu ielā Tukumā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. Svētdien Plūdoņa ielā Bauskā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji vairākas reizes devās likvidēt vēja un spēcīgās snigšanas radītās sekas. Piektdien Jelgavas novada Kalnciema pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nokritušu koku. Sestdien Bauskas novada Codes pagastā un Tukuma novada Tumes pagastā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja brauktuvi no nokrituša koka. Svētdien Tukuma novada Kandavas un Zentenes pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz brauktuves nokritušu koku.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 183 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu, 137 uz glābšanas darbiem, bet 25 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.