Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrīveros piemin padomju represijās cietušos

Baibas Skabas foto

1949. gada 25. marts vairāk nekā 40 000 Latvijas iedzīvotāju dzīvē novilka robežlīniju — līdz un pēc. Būtībā padomju okupācijas režīms, īstenojot operāciju “Krasta banga”, to novilka visai latviešu tautai. Pēc 25. marta dzīve noteikti nebija vairs tāda kā līdz tam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

25. marts pēc 74 gadiem. Dzīve rit savu gaitu. Trauksmainu noti tai piešķir kārtējā Krievijas operācija — asiņainais karš Ukrainā. Arī šodien Skrīveru stacijai garām traucas vilcieni, par laimi, citā virzienā, un saulainajā pavasara pēcpusdienā neliels pulciņš skrīveriešu sanākuši, lai pieminētu tos, kas cietuši no komunistiskā genocīda. Pie piemiņas akmens gulst ziedi, stilizētā koka zaros deg baltas un sarkanas krāsas sveces.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Zālītis ar klusuma brīdi aicināja godināt tos, kas neatgriezās. “Šajā brīdī ir svarīgi atcerēties, kas bijis, un neaizmirst,” sacīja Andris Zālītis. Mūsdienās jauniešiem grūti to izprast, un izskan jautājumi — vai tiešām tik traki bija? “Jā, bija. Arī abus manus vectēvus izsūtīja. Svarīgi, lai tie, kas esam, atbalstām viens otru. Mēs savukārt rūpēsimies, lai bērni zina šo dienu, lai zina, kā tur bija.”

Baibas Skabas foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.