Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrīveros atklāts atjaunotais kultūras centra pagalms (papildināts teksts)

Skrīveros svinīgi atklāts atjaunotais Andreja Upīša ielas posms un kultūras centra pagalms. Projektu sāka vēl pirms administratīvi teritoriālās reformas, tagad tas ir visa novada ieguvums. Skrīveru centrs var lepoties ar vēl vienu sakārtotu un skaistu vietu, ar drošu satiksmi un ērtu piekļuvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galavārdu teic iedzīvotāji

Skrīveros šovasar īstenoti četri projekti, saistībā ar kuriem kultūras centra ēkai sakārtota lietus ūdens novadīšanas sistēma, atjaunota nama fasāde un sakārtots pagalms — atjaunots Andreja Upīša ielas posms, kas ved gar kultūras centru, izbūvēts jauns stāvlaukums un laukums, kurā varēs rīkot brīvdabas pasākumus, ierīkots apgaismojums. Jaunais laukums pasākumiem izbūvēts ēkas galā — līdzās garāžām.

Laikā, kad Skrīveru novada dome sprieda par Skrīveru kultūras centra ēkas fasādes atjaunošanu, tika aktualizēts jautājums arī par ielas, kas ved gar kultūras centru, atjaunošanu. Domas par to, kādam jābūt Skrīveru kultūras centra pagalmam, izteica arī iedzīvotāji, balsojot par vienu no piedāvātajām skicēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Upīša ielas posms pie Skrīveru kultūras centra bija ļoti slikts, to pārbūvēja no Sporta līdz Kastaņu ielai 116 metru garumā. Atjaunots ielas segums un gājēju ietve gar pašu ēku, uzlabota satiksmes drošība, kā arī kultūras centra pagalmā ieklāts bruģis un izbūvēts automašīnu stāvlaukums.

Skrīveru kultūras centra ēkai 2021. gadā atjaunoja fasādi. Lai nebojātu to un ēkas pamatus, ierīkoja jaunu lietus ūdens novadīšanas sistēmu, jo iepriekšējā bija novecojusi un nespēja pildīt savas funkcijas. Vēl pirms fasādes atjaunošanas pie ēkas ieejas nozāģēja vecās tūjas.

Cēlums cauri gadiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūzika dzimst trīs reizes: pirmo reizi — komponistā, otrreiz — atskaņotājā, trešo reizi — klausītāju sirdīs. Pārfrāzējot šo teicienu, to var pielīdzināt šim projektam. Pirmo reizi tā dzima toreizējā Skrīveru novada pašvaldības izpilddirektora Ulda Riekstiņa idejās, otrreiz — projektētāju un izpildītāju rokās, trešo reizi — iedzīvotāju un kultūras centra darbinieku un apmeklētāju acīs. Kopējs guvums visiem skrīveriešiem un viesiem!” atklāšanas pasākumā sacīja Santa Finstere, Skrīveru pagasta pārvaldes vadītāja.

Svinīgajā pasākumā klātienē nevarēja ierasties ilggadējais Skrīveru novada domes vadītājs Andris Zālītis. Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums viņa vārdā Skrīveru kultūras centra vadītājai Baibai Dronkai nodeva dāvanu — ierāmētu, restaurētu fotogrāfiju, kurā iemūžināta kultūras centra ēka 1957. gadā. “Bilde apliecina, ka kultūras centra ēka izskatījusies cēla arī toreiz. Tolaik te bija skola un saieta nams. Paldies ikvienam darbarūķim, kas pielika savas domas un rokas! Lai kalpo godam!” klātesošos uzrunāja priekšsēdētājs.

Kultūras centra fasādes atjaunošana ir veiksmes stāsts. Par salīdzinoši nelielu summu — 64 000 eiro — paveikts ļoti liels darbs ar radošu piesitienu. Priekšlikumu par fasādes krāsu izteica novadniece māksliniece Baiba Vaivare. Tika mainīta sākotnējā krāsu izvēle, kā rezultātā skrīveriešus tagad priecē gaumīgs pelēcīgo toņu krāsojums, kas saskan ar apkārtni un izceļ ēkas arhitektonisko seju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skrīveru kultūras centra lietus ūdeņu sistēmas izbūvi pie kultūras centra un tuvējām ielām, tā izvairoties no ēkas un ielu applūšanas un priekšlaicīgas bojāšanās, veica SIA “Hektors”. Darbu izmaksas bija 48 207 eiro.

Punktu darbiem pielika SIA “Jards”, atjaunojot A. Upīša ielas posma un stāvlaukuma segumu (izmaksas 136 165 eiro).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.