Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrīveros atklāj muzikālus soliņus

SKRĪVERU MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLAS PAGALMĀ izveidoti muzikāli soliņi. Projektu finansējuma piesaistei rakstīja skolas audzēkņu vecāki, bet soliņus izgatavoja Aizkraukles profesionālās vidusskolas audzēkņi kopā ar savu skolotāju. Agitas Grīnvaldes-Irukas foto

Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas pagalmā iekārtota atpūtas vieta, kuras izveide ir skolas audzēkņu vecāku iniciatīva, kas realizēta ar Aizkraukles novada pašvaldības finansējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas vadītāja un darbinieki ļoti rūpējas par pievilcīgu apkārtējo vidi un iekštelpām. Viens no vides objektiem, kas jau iepriekš uzstādīts skolas pagalmā — krāsu palete ar otām, liecina par mākslas programmu. Jaunie soliņi, kas uzlikti šajā nedēļā, un kuru virsma veidota kā klavieru taustiņi, nu atgādinās arī par mūzikas programmu.

Atpūtas vietas idejas autori ir skolas audzēkņu vecāki, kuri darbojas izglītības iestādes padomē. Izmantojot iespēju iegūt finansējumu Aizkraukles novada pašvaldības mazo projektu konkursā, tika sagatavots pieteikums par vides labiekārtošanu un atpūtas vietas izveidi. Viena no projekta autorēm Ingūna Juhņeviča stāsta, ka līdz šim bērniem, uzturoties skolas pagalmā, nebija īsti kur apsēsties, tāpēc arī radusies ideja par atpūtas vietu un soliem. Nereti skolas pagalmā notiek arī koncerti, un nu klausītājiem būs kur apsēsties. Tā kā viena no skolas padomes loceklēm Inita Šale strādā Aizkraukles profesionālajā vidusskolā, tad radās doma solu izgatavošanā iesaistīt šīs skolas audzēkņus — topošos galdniekus.

Veiksmīgas sadarbības rezultātā tapuši ērti un interesanti koka soli. “Ļoti lepojos, ka mani bērni mācās šajā skolā, tāpat lepojos ar profesionālās skolas audzēkņiem un skolotāju Jāni Madžuli par paveikto. Man šķiet, ka mums visiem kopā izdevies radīt skaistu mākslas darbu — dizaina objektu skolas pagalmā,” sacīja Inita Šale.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Solus izgatavoja Aizkraukles profesionālās vidusskolas audzēkņi, topošie galdnieki no 3. kursa sava skolotāja Jāņa Madžula vadībā. Jānis stāsta, ka vispirms iepazinies ar projekta autoru ideju, izgatavojis nelielu sola maketu un kad viss bijis saskaņots, puiši ķērušies pie darba. Par piešķirto finansējumu — 600 eiro — iegādāti kokmateriāli, taču darbs, kas veltīts solu izgatavošanā, ir puišu brīvprātīgais ieguldījums, jo viņi strādājuši arī pēc stundām savā brīvajā laikā. “Izvērtējām dažādas idejas, lai realizētu projekta autoru vēlmes. Prieks, ka izdevās palielināt arī projekta budžetu tā, lai mums sanāk nevis pusotrs, bet tomēr trīs soliņi. Pavasarī, kad spīdēs saulīte un putnu čalas visus vilinās ārā, tad noteikti tie visi būs aizņemti,” sacīja skolotājs. Viņš uzsver, ka laba projekta īstenošanā svarīgs ir komandas darbs un tāda komanda, uz kuru var paļauties. Jānis atzīst, ka viņa audzēkņi tādi noteikti ir, jo daudz šīs ieceres realizēšanā strādājuši patstāvīgi, ar skolotāju sazinoties attālināti.

“Esmu ļoti priecīga, ka mūsu skolā ir tādi pedagogi, audzēkņi un viņu vecāki, kas vienojās kopīgā idejā un īstenoja šo projektu,” atklājot atpūtas vietu sacīja skolas direktore Iveta Biķerniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.