Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrīveros aizdegās automašīna

Ilustrācija no canva.com

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 14. jūlija plkst. 6.30 līdz 17. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma 24 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem un vēl septiņi izsaukumi bija maldinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien Aizkraukles novada Skrīveru pagastā dega vieglā automašīna un salmi 16 m2 platībā.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Meiju ceļā Jelgavā piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,1 m2 platībā, Birzes ielā Jelgavā dega sausā zāle un niedres 800 m2 platībā, Bauskas novada Gailīšu pagastā dega garāža 40 m2 platībā.

Svētdien plkst. 07.08 VUGD saņēma izsaukumu uz Spodrības ielu Dobelē, kur ražošanas ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka septiņstāvu ražošanas ēkā ir izveidojies spēcīgs sadūmojums un degšana izplatījusies pa vairākiem ēkas stāviem. Dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka ēkai ir ļoti sarežģīts plānojums, tajā izvietotas dažādas iekārtas un konstrukcijas, kas savieno ēkas stāvus un pa kurām liesmas izplatās arī starp stāviem. Liesmu izplatīšanos izdevās ierobežot plkst. 12.48. Ugunsgrēkā 506 m2 platībā dega ēkas konstrukcijas, tehniskās iekārtas un cauruļvadi. Degšanas platība ēkas sestajā stāvā bija 200 m2, piektajā stāvā – 290 m2, ceturtajā stāvā – 10 m2, trešajā stāvā – 5 m2 un otrajā stāvā – 1 mplatībā. Dzēšanas darbu koordinēšanai tika izveidots operatīvais štābs, kurā iesaistījās notikuma vietā esošo dienestu un uzņēmuma pārstāvji. Dzēšanas darbos tika iesaistīti gandrīz trīsdesmit ugunsdzēsēji glābēji ar septiņām autocisternām un autokāpni. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza plkst. 17.05.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Ausekļa ielā Jelgavā dega vieglā automašīna 3 m2 platībā, Auseklīša ielā Jēkabpilī dega atkritumi 5 m2 platībā, Jēkabpils novada Ābeļu pagastā dega sausā zāle un meža zemsedze 3000 m2 platībā, Satiksmes ielā Jelgavā piecstāvu dzīvojamās mājas piektā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,02 m2 platībā.

Vakar Jelgavas novada Valgundes pagastā un šonakt Bauskas novada Valles pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja nolūzušu koku un atbrīvoja brauktuvi.

Aizvadītajās trijās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 183 izsaukumus – 73 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā septiņus uz mežu ugunsgrēku dzēšanu, 74 uz glābšanas darbiem, bet 36 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.