Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skrīveros aizdegas atkritumi

Svētdien, 24. jūlijā, VUGD saņēma izsaukumu uz Skrīveru pagastu, kur dega atkritumi 10m2 platībā — informē Sandra Vējiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Citviet Zemgalē

Piektdien plkst. 14.17 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Jēkabpils novada Zasas pagastu, kur dega šķūnis. Notikuma vietā konstatēts, ka deg divas saimniecības ēkas pilnā 325m2 platībā, trešās saimniecības ēkas siena un jumts 20m2 platībā, kā arī traktora piekabe 5m2 platībā. No liesmu izplatības nosargāta blakus esošā dzīvojamā māja un traktors. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 20.29, un tā likvidēšanas darbos piedalījās arī Asares un Rubenes brīvprātīgie ugunsdzēsēji.

Naktī uz sestdienu plkst. 1.03 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tukuma novada Smārdes pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies dzīvojamajā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka deg divstāvu dzīvojamā māja pilnā 140m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējas viens cilvēks. Plkst. 4.57 ugunsgrēks likvidēts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien plkst. 11.56 tika saņemts izsaukums uz Jelgavas novada Cenu pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamajā mājā uz plīts piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Līdzīgs izsaukums tika saņemts arī uz Palejas ielu Jēkabpilī, kur arī daudzdzīvokļu ēkā virtuvē uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens.

Ugunsdzēsēji glābēji katru dienu saņem izsaukumus, kuros iedzīvotāji ziņo par sadūmojumu kāpņutelpā vai dūmiem dzīvojamās ēkas logā. Visbiežāk, pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji glābēji konstatē, ka mājokļa virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, bet mājās neviena nav vai arī mājinieki ir iemiguši. VUGD atgādina, ka, gatavojot ēdienu, nedrīkst kaut uz īsu brīdi atstāt mājokli vai aiziet atpūsties, jo, piedegot ēdienam, rodas spēcīgs sadūmojums, kas apdraud apkārtējo veselību, un karstums, kā rezultātā var aizdegties apkārt plītij esošie priekšmeti!

Svētdienas rītā plkst. 5.05 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tukuma novada Engures pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu ēkā. Notikuma vietā konstatēts, ka deg koka divstāvu ēkas jumts un pirmā stāva terase 100m2 platībā. Plkst. 9.44 šis ugunsgrēks likvidēts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Meiju ceļā Jelgavā, kur daudzdzīvokļu ēkas kāpņu telpā dega papīri 0,5m2 platībā, savukārt sestdien VUGD saņēma izsaukumu uz Sabiles ielu Kandavā, kur trīsstāvu sabiedriskā ēkā uz balkona dega puķu pods.

Svētdien Bauskā no Mūsas upes tika izcelts bojāgājušais, kurš tika nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 22. jūlija plkst. 6.30 līdz 25. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet vēl pieci bija maldinājumi. Aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD saņēma 176 izsaukumus – 59 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā uz trim meža ugunsgrēkiem), 78 uz glābšanas darbiem, bet vēl 39 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.