Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skolēni var pieteikties vasaras darbam

Ilustrācija no canva.com

Sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru Aizkraukles novada pašvaldībā un tās iestādēs šovasar piedāvās darbu 133 jauniešiem. Pieteikties tam var vēl līdz 30. martam pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēni vasarā varēs strādāt no 1. jūnija līdz 31. augustam. Viņi būs nodarbināti pilnu likmi ar minimālo darba algu, kas šogad ir 620 eiro pirms nodokļu nomaksas. Pusi šīs summas nodrošinās Nodarbinātības valsts aģentūras dotācija, otru pusi sedz pašvaldība no saviem budžeta līdzekļiem. Šajās darba vietās varēs strādāt skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš atzina, ka ik gadu jauniešu interese par iespēju strādāt vasarā ir pietiekami liela un arī tagad viņi aktīvi piesakās. Problēma nereti gan ir tāda, ka pretendentu ir vairāk nekā vakanču. Tāpēc, lai koordinētu vienlīdzīgas iespējas visiem, pašvaldība apstiprinājusi noteikumus pieteikšanās kārtībai. Ieviesti kritēriji, pēc kuriem piedāvātas darba vietas skolēniem. Līdz ar to varētu arī atrisināt jautājumu, ka vienā vietā strādāt gribētāju ir vairāk, bet citā darba vietas paliek neaizpildītas. Tāpat kā pērn, apvienības pieteica darba vietas atkarībā no savām vajadzībām, un to skaits katrā vietā ir dažāds.

Priekšroka strādāt vasarā būs bērniem no daudzbērnu ģimenēm, maznodrošinātas vai trūcīgas mājsaimniecības, kā arī aktīviem brīvprātīgā darba veicējiem Aizkraukles novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēnu pieteikumus līdz 14. aprīlim atklāta konkursa kārtībā izvērtēs speciāli izveidota komisija. Tiem skolēniem, kuri būs pieteikušies darbam pašvaldībā, pašiem vēl būs jāreģistrējas arī Nodarbinātības valsts aģentūras sistēmā, ko plānots sākt maija sākumā. To varēs darīt elektroniski.

Jauniešiem, kuri nebūs ieguvuši darba vietu pašvaldībā, būs iespēja pretendēt darbam kādā citā uzņēmumā, kas būs iesaistījies šajā projektā sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru. Darba devēji savas vakances skolēniem var pieteikt līdz 6. aprīlim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.