Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skolēni rada “Izlaušanās istabu”. Izzina emocijas un to paušanu.

AIZRAUJOŠS PIEDZĪVOJUMS. Lai “izlauztos”, jauniešiem vajadzēja veikt dažādus uzdevumus, kas ietvēra emociju tēmu. Gintas Grincēvičas foto.

Aizkraukles novada Interešu izglītības centrā četri skolēni projektā īstenoja ieceri “Izlaušanās istaba”. Piedzīvojumu jau izmēģinājuši 89 skolēni. Lielās intereses dēļ istaba vēl kādu laiku tiks saglabāta — pēcpusdienās projekta komandas skolēni brīvprātīgi piedāvās šīs istabas apmeklējumu interesentiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunatnes starptautiskā programmu aģentūra otro gadu izsludināja projektu konkursu jauniešiem. Šogad, tāpat kā pērn, aizkrauklieši realizēja aktivitātes projektā “Labbūtības ceļa karte”, kas palīdz uzlabot emocionālo noskaņu un vidi. Arī šogad jaunieši izrādīja iniciatīvu piedalīties. Pirms tēmas izvēles izveidoja anketas, lai, iztaujājot skolasbiedrus, apzinātu problēmas, kuras varētu risināt projekta īstenošanas laikā. Atklājās, ka problēma ir lamuvārdu lietošana skolas vidē. Pēc apspriešanās secināts, ka viens no iemesliem ir neprasme atpazīt un korekti paust savas emocijas, ko iesaistītie izvēlējās par projekta pamattēmu — emocijas.

Vispirms jaunieši apmeklēja apmācības, kurās ieguva zināšanas projektu rakstīšanā un ieceru realizēšanā.

Dažādu tēmu izlaušanās spēles Latvijā ir ļoti pieprasītas, jauniešiem tās patīk, tādēļ aizkrauklieši izlēma emociju tēmu skatīt un mācīties, izmantojot aizraujošo aktivitāti. Iniciatīvu īstenoja četri Aizkraukles vidusskolas jaunieši — 11. klases audzēknes Amanda Niedre un Sanita Maskalāne, 10. klases skolniece Diāna Grīslīte un 8. klases skolēns Kārlis Valdheims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim ne visi projektā iesaistītie jaunieši paši bija izmēģinājuši izlaušanās istabas piedzīvojumu, tādēļ pieredzes gūšanas nolūkos kopā ar skolotāju Gunitu Elksni septembrī devās piedzīvojumā. Pēc tam notika plānošanas darbs, tēmas un uzdevumu izvēle. Radošais process aizņēma visu oktobri. Pēc nepieciešamo materiālu iegādes izlaušanās telpu izveidoja, un novembrī to apmeklēja Aizkraukles novada vidusskolas trīs septītās un viena astotā klase.

“Visi, kas apmeklēja “Izlaušanās istabu”, sniedza savu vērtējumu. Aktivitāte tika novērtēta amplitūdā no septiņi līdz 10 — atzinīgi. Projekta veidotāji atzina, ka lielākie ieguvēji no realizētā projekta ir viņi paši. Jaunieši iemācījās ļoti daudz — gan par emocijām, gan to, cik liels un nozīmīgs darbs ir prasme kopā strādāt un tikt galā ar organizatoriskajiem jautājumiem,” stāsta skolotāja Gunita Elksne. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.