Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Skolas forma — priekšrocība vai ierobežojums?

Skolas formu jautājums ir skatāms no dažādiem rakursiem. Visbiežāk skolas formu ieviešanai kā galveno pozitīvo ieguvumu min, ka tas ir viens no veidiem, kā veicināt piederības sajūtu skolai. To apliecina arī pētījumi — tas darbojas. Tajā pašā laikā nedrīkst pārprast un domāt, ka tas ir vienīgais vai galvenais veids, kā tiek veidota piederība skolai. Maniem bērniem ir pilna skolas forma. Jau pa gabalu bērni pilsētā redz un atpazīst savus skolas biedrus. Skolas formas veicina iepazīšanos un sarunu veidošanu. Pilnās skolas formas ir elegantas, ieturētas klasiskā stilā. Pēc sevis zinām, ka tas, kā esam ģērbušies, ietekmē mūsu uzvedību. Skolas forma noskaņo un mobilizē darbam, šajā gadījumā mācību procesam. Pusaudžu vecumā skolas formas iegāde pat atmaksājas — izmaksā lētāk, nekā izdabājot pusaudža vēlmēm, kā arī nebūtu jautājuma — ko tad šodien vilkt? Tas mazina statusa jautājumu. Ja visiem ir vienādas skolas formas, tad ir grūtāk noteikt, cik liela ir rocība katrā ģimenē. Protams, pat ja ir skolas forma, jaunieši atrod citus veidus, kā demonstrēt finansiālo labklājību.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.