Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Šīs nedēļas nogalē elektrība ir bez maksas

Ilustratīvs attēls

Sestdien elektrība pēc biržas cenām vairākas stundas būs pieejama par velti, liecina “Nordpool” informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektrības cena ļoti tuvu 0,00 eiro par kilovatstundu (KWh) ir no plkst.11 līdz plkst.18. Tostarp pilnīgi par velti elektrība būs no plkst.13 līdz 15 un no plkst.16 līdz 17.

Norādīta cena ir ar pievienotās vērtības nodokli.

“Nordpool” dati rāda, ka elektrība 0,00 eiro par KWh maksās arī svētdien, 21.maijā, no plkst.10 līdz plkst.11 un no plkst.12 līdz plkst.13. Tāpat elektrība par velti būs pieejama svētdien laika posmā no plkst.14 līdz plkst.15.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat publiskotā informācija liecina, ka svētdien trīs stundas elektrības cena noslīdēs zem nulles atzīmes par KWh. Tā, piemēram, laikā no plkst.11 līdz 12 elektrības cena būs negatīvs 0,00048 eiro par KWh, no plkst.15 līdz 16 cena noslīdēs līdz negatīviem 0,00111 eiro par KWh un plkst.16 – 17 tā būs negatīvs 0,00041 eiro par KWh.

AS “Latvenergo” aģentūrai LETA skaidroja, ka labi integrētā elektroenerģijas tirgū jeb sistēmā, kurā ir labi starpvalstu savienojumi un darbojas vienoti elektrības biržas principi, salīdzinoši īslaicīgi elektrības cenu vienā valstī vai reģionā var noteikt ģeogrāfiski attāla apgabala enerģijas ražotāju izstrādās elektrības izmaksas.

Uzņēmumā norāda, ka parasti zemas cenas vai cenas zem nulles vērtības vērojamas vēja elektrostaciju jaudīgas darbības laikā, taču pēdējā laikā arvien biežāk zemu cenu nosaka vienlaicīga jaudīga saules elektrostaciju darbība. Proti, Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā elektrības cenu var noteikt izstrāde Centrāleiropā un Rietumeiropā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvenergo” pārstāvji atzīmē, ka zemas cenas ir maza elektrības patēriņa un pieprasījuma brīžos – brīvdienās un dienas vidū, kad saules enerģijas izstrāde ir visintensīvākā.

Taujāti par negatīvo elektroenerģijas cenu ietekmi uz patērētājiem, uzņēmuma pārstāvji norādīja, ka, ja klients ir noslēdzis līgumu par biržas cenu, tad viņš maksā tieši tik, kāda cena tirgū ir bijusi. Parasti gan klients norēķinās par elektrību reizi mēnesī, un negatīva cena neilgst dienām, atzīmē “Latvenergo”.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.