Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sirsnība un pārsteidzoši glābšanas stāsti: aizraujoši mirkļi no “Felidas” dzīvnieku patversmes dienasgrāmatas

Ilustrācija veidota ar canva.com Foto:  David Baileys from Getty Images

Kopš septembra mēneša neesam jūs informējuši par svarīgākajiem notikumiem “Felidas” dzīvē, tāpēc šajā dienasgrāmatā atzīmējām nozīmīgākos notikumus šī gada pēdējā ceturkšņa laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

4. oktobris — Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena. “Felidā” pulcējas brīvprātīgie palīgi dzīvnieku socializēšanā un kopšanā. Esam gandarīti, ka sirsnīgu PALDIES varam pateikt Santai, Guntai, Svetlanai, Žannai, Dagmārai, Intai, Jautrītei, Irēnai, Agrim un Sandijam. Pateicoties viņiem, mūsu minči ir paēduši un aprūpēti, jo no mums neatkarīgu apstākļu dēļ bija izveidojusies situācija, ka kopējiem beidzās darba līgumi, jaunus nebija iespējams noslēgt, un praktiski nebija, kas strādā. Pateicoties Aizkraukles domes un tās priekšsēdētāja Leona Līduma personīgajam atbalstam, šobrīd darbinieku jautājums līdz jaunajam gadam ir atrisināts.

12. oktobris. Jau otro dienu ģenerāltīrīšanu kaķu dzīvojamajās telpās veic arodvidusskolas pašpārvaldes locekļi. Saņēmuši darba cimdus, aplikuši priekšautus, jaunieši veikli un prasmīgi tika galā ar uzdoto darbu. Paldies skolotājai Montai par ideju Labo darbu nedēļā paveikt kaut ko patiešām vajadzīgu.

14. oktobris. Kokneses vidusskolas 1.—3. klases pārstāvji ierodas ar bērnu un viņu vecāku saziedoto barību un pakaišiem dzīvniekiem. Paldies, ka rūpējaties par tiem, kuriem nav savu māju un saimnieku!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

16. oktobris. Pie mums ciemojas Jaunjelgavas vidusskolas skolēni un atved naudu — vairāk par 100 eiro, ko savākuši bērni un viņu vecāki. Mēs paši zināšot, kas minčiem labāk garšo, tāpēc tāds dāvinājums. Paldies, jo jau nākamajā dienā bija pilns skapis ar barību mazajiem kaķēniem.

17. oktobris. Ciemojas Mazzalves pamatskolas audzēkņi ar bagātīgu kaķu barības vedumu. Paldies, bērni, jūs mums patiešām labi palīdzējāt!

26. oktobris. Pie mums ierodas apdrošināšanas kompānijas “BTA” pārstāvji ar ziedojumu — barību mūsu kaķiem. Pēc īsas fotosesijas ar apdāvinātajiem atvadāmies no kundzēm ar sirsnīgu PALDIES!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

6. novembris. Saņemam ielūgumu uz Latvijas Republikas tiesībsarga un invalīdu, un viņu draugu apvienības “Apeirons” rīkoto pasākumu — konkursa “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” apbalvošanas ceremoniju. Esam priecīgi un jau plānojam, kāds būs delegācijas sastāvs, jo dalībnieku skaits ir ierobežots.

14. novembris. Masu mediji ziņo, ka Kiprā un Lielbritānijā nenoskaidrotu iemeslu dēļ bojā gājuši vairāk nekā 300 tūkstošu kaķu. Dzīvnieks kļūst miegains, piemetas caureja, un divu dienu laikā viņš nomirst. Slimību grūti diagnosticēt, un tās ārstēšanai atļauts izmantot cilvēkiem domātās potes pret Covid-19. Cerams, ka šis vīruss mūs nesasniegs.

18. novembris. Ierodas Līga no Iecavas dzīvnieku patversmes “Ķepu ķepā”. Viņiem saziedots tik daudz segu, pārvalku, palagu un spilvenu, ka vēlas dalīties ar trūcīgākajiem. Ar prieku pieņemam dāvinājumu un sarunās apmaināmies viedokļiem par dzīvnieku aizsardzības jautājumu risināšanu valsts mērogā. Jauki, ka esam ieguvuši vēl vienu draugu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

24. novembris. Lāčplēša ielas 27. nama kāpņu telpā izmisīgi ņaudējis 2—3 mēnešus vecs pelēkraibs kaķēns, kurš, nonācis pie mums, ļoti labi iejutās “vietējā sabiedrībā”. Jau pēc pāris dienām ieradās saimnieki pakaļ dzīvniekam, kurš nemanot izbēdzis no dzīvokļa, izmantojot saimnieku neuzmanību. Laimīgi visi, arī mēs.

27. novembris. Ilze no Spīdolas ielas adoptē Boņuku — 2 gadus vecu balti rudu sterilizētu runci. Viņam tās būs piektās mājas, jo iepriekšējās allaž gadījās nesaprašanās ar jaunajiem saimniekiem un runcis atgriezās “Felidā”. Šīs mājas būs īstās, jo Ilze ir ļoti gudra un prasmīga kaķu saimniece nu jau trīs mīluļiem. Lai labi dzīvojas!

5. decembris. Jau pusdienlaikā aujam kājas, jo šodien “Felidas” bijušie pieci darbinieki — invalīdi — un biedrības valdes pārstāvji dodas uz Rīgu, uz tiesībsarga un invalīdu, un viņu draugu apvienības “Apeirons” rīkoto pasākumu — konkursa noslēguma un apbalvošanas ceremoniju. Tā kā pasākums notiek Nacionālajā bibliotēkā, tad vispirms notiek ekskursija pa šīs slavenās ēkas 12 stāviem. Visi šeit esam pirmo reizi, un iespaids ir grandiozs. Pēc tam Ziedoņa zālē notiek konkursa uzvarētāju apbalvošana 15 nominācijās. Aizkraukles dzīvnieku aizsardzības biedrība konkursam bija pieteikta nominācijā “Invalīdu nodarbinātība”, jo 2023. gada laikā pie mums strādājuši 14 cilvēki ar īpašām vajadzībām. Pēc svinīgās daļas sekoja saviesīgā — visi baudījām šampanieti, kafiju, tēju un izsmalcinātus konditorejas izstrādājumus. Noguruši, bet gandarīti par saturīgi pavadīto dienu bijām visi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

7. decembris. Palīdzējām atrast saimnieku Armīnam — skaistam runcim, kurš apmaldījies klīda ap veikalu “Beta” Lāčplēša ielā.

8. decembris. Zvana Biruta no Kokneses. Kāds pensionārs sava piemājas dārziņa siltumnīcā baro apkārtējo māju iedzīvotāju pamestos un dārziņos atstātos kaķus. Jūs domājat, ka viņam kāds palīdz? Noskaidro un soda vainīgās personas, kas nabaga dzīvniekus pametušas bezpalīdzīgā situācijā, bez pajumtes un ēdiena? Nē! Ar naudas sodu tiek sodīts labdaris pensionārs, kurš no savas pensijas vāra putras, lai pabarotu izsalkušos un nosalušos. Vai te nav jāiesaistās pašvaldības policijai, lai civilizēti atrisinātu šo jautājumu un gādātu par dzīvnieku izķeršanu un nogādāšanu patversmē? Paldies koknesiešiem, kas atklāj šo netaisnību. Ceram, ka viņiem kopā izdosies atrisināt radušos situāciju. Lai veicas!

Tuvojas Ziemassvētki. Tos sagaidot, gribas līdzcilvēkiem teikt labus vārdus, darīt labus darbus, domāt labas domas, sagādāt prieku un pārsteigumu tuviniekiem. Mēs, dzīvnieku aizsardzības biedrība, gribam pateikties par palīdzību un atbalstu mūsu darba nodrošināšanā Aizkraukles novada domei un Nodarbinātības valsts aģentūrai. Atzinīgus vārdus gribam teikt visiem tiem daudzajiem labdariem visā novada teritorijā, kuri ne tikai jūt līdzi cilvēku bezatbildības dēļ bezpalīdzīgā situācijā nonākušajiem dzīvniekiem, bet arī, netaupot savus spēkus, laiku un enerģiju, meklē risinājumu, griežoties pie pašvaldības, policijas, Pārtikas un veterinārā dienesta darbiniekiem. Ja visur sastapsim sirsnīgus, saprotošus un labestīgus cilvēkus, mums izdosies panākt, ka katram ķepainim būs savas mājas, silts stūrītis, pilns puncītis un mīļas saimnieka rokas. Tāds ir mūsu darbošanās mērķis, uz kuru ejams vēl garš un akmeņains ceļš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai mierīgi, balti un bagāti Ziemassvētki! Lai jūsu sirds siltums sasilda nosalušos, jūsu dāsnums paēdina izsalkušos, jūsu labestība palīdz katram, kas pie jums meklē palīdzību.

Faktus apkopoja DagmāraInta un Mirdza

Dzīvnieku aizsardzības biedrības “Felida” konts ziedojumiem: LV09PARX0016069935123.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.