Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sirdsdarbs — ģimeņu atbalstīšana un iepriecināšana. “Latvijas lepnuma” balvu saņem Mareta Bērziņa-Meirāne no Zalves

“LATVIJAS LEPNUMA” nominācijā “Sirdsdarbs” balvu saņēma Mareta Bērziņa-Meirāne no Zalves. Kristapa Liepas foto

“Latvijas lepnuma” nominācijā “Sirdsdarbs” balvu saņēma Mareta Bērziņa-Meirāne no Zalves, biedrības “MMunT” dibinātāja. Tās mērķis ir iepriecināt un atbalstīt ģimenes, kurās bērni saskārušies ar onkoloģisku saslimšanu, un iespēju robežās arī citas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar labdarību trīs bērnu mamma Mareta Bērziņa nodarbojas jau daudzus gadus, pēdējā laikā īpaši rūpējoties par onkoloģisko pacientu labsajūtu un atbalstu. Sāpīgu un grūtu dzīves posmu piedzīvojusi arī viņas ģimene, tāpēc Mareta zina, cik svarīgs ir atbalsts un iepriecināšana brīdī, kad noteikta smaga diagnoze.

Maretas dzīvi pirms 12 gadiem izmainīja vecākā dēla negaidītā slimība. Viņa stāsta, ka abi devušies skolas ekskursijā, un, skatot dēlu uz citu bērnu fona, saprata, ka nav kaut kas labi. Todien piezvanījusi dakterei un paaicināja uz mājām, kur ārste sataustīja dēlam palielinātu liesu — visdrīzāk audzēju. Drīz vien pēc operācijas Niklāvam konstatēja neiroblastomu ceturtajā — agresīvajā — stadijā. Niklāvs atminas pilnīgi visu, bet tolaik gan īsti pat nesaprata, cik nopietna ir slimība. Vēlāk uzzināja, ka citi bērni nodaļā devušies aizsaulē, un bija šokā, ka tā var būt.

Patlaban Niklāva veselība ir stabila, taču došanās pie ārsta nebeidzas. Kad viņam palika 18 gadi, kādu laiku pie ārstiem negāja, jo gribēja no tā atvilkt elpu. Mareta stāsta, ka vēzi nekad līdz galam nevar izārstēt, tā ir stabila remisija mūža garumā. Šāda atziņa Maretu uzvedināja uz domām, ka pašas pieredze un zināšanas varētu palīdzēt arī citām ģimenēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Neteiktu, ka bija viegli, jo es ļoti ilgi pati par to nespēju runāt, bet pienāca diena, kad sapratu — nevaru citiem palīdzēt, ja neesmu atklāta,” viņa stāsta. Tas arī bija lūzuma punkts citu organizāciju rīkotajos pasākumos un sadarbība ar Bruknas muižas priesteri Andreju, rīkojot vasaras nometnes bērniem ar īpašajām vajadzībām. Diemžēl Covid-19 to visu apturēja, tikai ne Maretu. Ģimenes atbalstīta, viņa četrus gadus ir biedrības “MMunT” sirds un dvēsele.

Biedrība Maretas vadībā rūpējas par to, lai bērni saņemtu dāvanas un prieka mirkļus, kas smagajos brīžos palīdz novērsties no problēmas un izbaudīt līdzcilvēku labsirdību. Kā uzsver bērnu vecāki, atbalsts grūtākajos dzīves posmos ir pats svarīgākais ne tikai mazajiem pacientiem, bet arī vecākiem. Ģimene dāvanu saiņošanai izmanto Niklāva bijušo istabu, kad viņš vēl dzīvoja ar vecākiem, un tagad to izmanto kā noliktavu.

Pirmās sajūtas par nomināciju zalvietei bija pieticīgas. “Sākumā biju apmulsusi. Man pašai nešķiet, ka daru kaut ko Latvijas mēroga apbalvojuma vērtu. Tagad, saņemot apsveikumus un paldies vārdus no līdzcilvēkiem, esmu pārsteigta, cik daudziem esmu palīdzējusi. Runa nav tikai par fizisku, bet arī emocionālu atbalsta plecu. Gribētos iedrošināties no prezidenta uzrunas — mums ir jāprot lepoties! Lepojos ne tikai ar sevi, bet visu komandu. Lai gan ikdienā biedrībā darbojamies divatā, iesaistās krietni vairāk cilvēku. Esmu pateicīga ikvienam, kas palīdz un atbalsta. Šī balva nav tikai mana vai biedrības, tā ir visu atbalstītāju nopelns — bez viņiem nekas nebūtu iespējams. Ir ļoti emocionāli un pacilājoši saņemt ziņas. Arī mazi darbi tiek novērtēti — it kā neliels žests, bet citam tas nozīmē ļoti daudz. Apstāties nevar, tikai uz priekšu!” pēc balvas saņemšanas teic Mareta Bērziņa-Meirāne.

Biedrības labie darbi turpinās. Visaktuālākais atbalsta veids būtu no uzņēmumiem — dāvājot savu produkciju paciņām, kā arī jebkurš finansiāls atbalsts. Ikviens, kurš vēlas pielikt roku labajā darbā, var sazināties ar Maretu personīgi, kontakti atrodami biedrības “MmunT” lapā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.