Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sieviešu korim “Daudzeva” trešā vieta konkursā

DIRIĢENTS RAIMONDS GULBIS kopā ar skanīgajām sieviešu kora “Daudzeva” dalībniecēm.
Foto no personīgā albuma

X Mazpilsētu un lauku koru konkursā lauku koru kategorijā godpilno 3. vietu ieguvis sieviešu koris “Daudzeva”, kuru vada diriģents Raimonds Gulbis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

X Mazpilsētu un lauku koru konkurss norisinājās Mazsalacas kultūras centrā, godinot kādreizējā Mazsalacas novada koru darba aizsācēja un profesionālās meistarības kaldinātāja, Sēļu pagastā dzimušā Cimzes skolotāju semināra absolventa Pētera Hincenberga piemiņu. Konkursa laureātus apbalvoja pirmo Dziedāšanas svētku 160. gadadienas koncertā.

Konkursā katrs koris izpildīja trīs dziesmas — latviešu komponista tautasdziesmas apdari vai oriģināldziesmu a cappella un divas brīvas izvēles dziesmas, noskaidrojot laureātus kategorijās “Pilsētu kori”, “Mazpilsētu kori” un “Lauku kori”. Diriģents R. Gulbis nāk no Liepājas un cenšas popularizēt liepājnieka, komponista Andra Kontauta daiļradi, tādēļ konkursā tika izpildītas divas viņa dziesmas, ko atzinīgi novērtēja arī žūrija. Koris izpildīja komponista dziesmas “Pret sauli pērkona kumeļi skrēja” un “Zvani”. Kā trešo koris “Daudzeva” izpildīja latviešu tautasdziesmu Valda Zilvera apdarē “Vēja māte”, kas izskanēja arī pagājušajos dziesmu svētkos.

Korim “Daudzeva” jau ir konkursu pieredze. Kad tagadējais diriģents sāka ar dāmām strādāt, viņi piedalījās konkursā Šauļos Lietuvā. Toreiz saņemts atzinības raksts un katra piedalīšanās ir vērtīga pieredze. “Dalība konkursos ceļ kora līmenī. Nodziedāt skaisti koncertā ir viens, bet dziedāt, zinot, ka tevi profesionāli vērtē, kas cits,” teic diriģents. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.