Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sērenē Ukrainas tautas brīvības cīņu kara atbalsta akciju

VAIRA LEJNIECE, biedrības “Bruņotava” brīvprātīgā, sēreniešiem stāsta par piedzīvoto Ukrainā un iespējām palīdzēt. Foto no Sērenes bibliotēka

Sērenes pagasta bibliotēka, sadarbojoties ar Sērenes tautas namu, no 8. līdz 23. februārim rīko Ukrainas tautas brīvības cīņu kara atbalsta akciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijas pasākumi bibliotēkā aizsākās pagājušajā piektdienā. Bibliotēkas vadītāja Rea Vovere un tautas nama vadītāja Gunita Krievāne lasīja fragmentus no Dzintara Tilaka grāmatas “Zlatas ceļš”. Grāmata ir par ukraiņu meiteni Zlatu, kura kara dēļ ir nonākusi Latvijā. Sanākušos ar dziesmām iepriecināja jaunjelgaviete Inga Krauze. Uz tikšanos ar iedzīvotājiem bija ieradusies arī jaunjelgaviete Vaira Lejniece, biedrības “Bruņotava” brīvprātīgā. Viņa pastāstīja par piedzīvoto Ukrainā un palīdzības sniegšanu. Ukrainas cīnītājus ir iespējams atbalstīt materiāli, ziedojot naudu. Ziedojumu mērķis ir savākt līdzekļus transportlīdzeklim, kam virsū var uzmontēt ložmetēja statīvu. Pēc Vairas teiktā, Ukrainā “Smelas sotņas” instruktors ir latvietis Andris Gulbis. Ir trīs brigādes, divām ir auto (vienu paši nopirka, otru konvojs ziedoja), bet viena joprojām bez džipa, tikai ar vieglo auto. Viņi katru nakti uz maiņām dodas medīt “šahedus” (Irānā ražotie bezpilota lidaparāti).

16. februārī plkst. 15 tiks rīkota sveču liešanas darbnīca, tāpēc iedzīvotāji aicināti krāt neizdedzinātās sveces, traukus, kur liet parafīnu (mazās bundžas), un kartonu. Tāpat ikviens sērenietis tiek aicināts dāvināt siltas, adītas vilnas zeķes, cimdus, roku sildītājus, guļammaisus un nelietotus termoveļas komplektus. Ziedojumus un dāvinājumus var nogādāt Sērenes pagasta bibliotēkā tās darba laikā.

Līdz 8. martam bibliotēkā apskatāma mākslinieces Beatrises Berņas fotoizstāde “Ukrainas kultūras mantojums”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.