Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Septembris nav aiz kalniem

Septembris nav aiz kalniem
S kolas dzīvē šis ir eksāmenu laiks, un nedēļas izskaņā bija 9. klases mācību noslēguma pasākums. Izglītības un zinātnes ministrija šogad lēma līdz 14. jūnijam pagarināt laiku, kurā skolēni, kuriem bijušas grūtības mācību satura apguvē, piemēram, ilgstoši slimojuši, var turpināt strādāt pie saviem mācību rezultātiem. Pasākums bija sirsnīgs, kā parasti lauku skolās. 9. klasi absolvēja 24 skolēni. Pirms nedēļas šāds pasākums notika trīspadsmit 12. klases skolēniem. Klātesošajiem bija iespēja dzirdēt katra vidusskolēna publisko runu “Mani vidusskolas gadi”.
Skola atbilst valstī noteiktajiem kvantitatīvajiem kritērijiem vidusskolas posmā, mums ir liela 11. klase — 24 jaunieši, kas nu jau kļuvusi par 12. klasi. Pārrunās ar 9. klases skolēniem redzam, ka daļa no viņiem paliks mūsu vidusskolā. Notika skolas atvērto durvju dienas, un ar mani runājuši citu skolu jaunieši, viņu vecāki, kuri plāno izvēlēties mūsu vidusskolu.
Kad aizvēra Sunākstes pamatskolu, no tās ieguvām 12 brīnišķīgus skolēnus. Viena Sunākstes puses jauniete šogad absolvēja 9. klasi. Pirms novadu reformas mūsu skolā 21% skolēnu bija no kaimiņu novadiem.
Aizgājušais mācību gads mūsu skolā lielākoties pagāja klātienē, pateicoties plānveida testēšanai, skolēnu un vecāku atbildīgajai attieksmei pret drošību. Pirmajā pusgadā, nedaudz arī otrajā, dažām klasēm, kā arī konkrētiem skolēniem bija noteikta karantīna.
Šogad centralizētos eksāmenus matemātikā, latviešu valodā, svešvalodā (angļu/krievu) optimālajā līmenī kārtoja arī 11. klase, lai 12. klasē fokusētos uz padziļinātajiem kursiem. Līdz ar to eksāmenu grafiks skolai bija krietni intensīvāks nekā citus gadus. Tā kā 9. klases valsts pārbaudes darbus labo skolā, redzam, kādi ir rezultāti salīdzinoši ar skolēnu semestra un gada vērtējumiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.