Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sēlpils pagasta Zvejnieklīcī atklāta skulptūra “Sēlijas staltbriedis”

Aizvadītās nedēļas nogalē Sēlpils pagasta Zvejnieklīcī atklāja lielformāta keramikas skulptūru “Sēlijas staltbriedis”. Vides objektu izveidoja lietuviešu mākslinieki Irēna un Viļus Šļužeļi, iedvesmojoties no Sēlijas vēsturiskās zemes ģerboņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar Cildinājuma rakstu un mākslinieku veidoto vides objekta “Sēlijas staltbriedis” miniatūras atveidojumu “Lauku partnerība Sēlija” cildināja neretieti Arvīdu Kviesi, biedrības “Sēlijas asociācija” pārstāvi, kā pateicību par šīs idejas ierosināšanu un virzīšanu. Pasākumā piedalījās arī Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums un Vaira Lejniece, biedrības “Sēlijas asociācija” valdes locekle.

Ilgu laiku Sēlpils bija administratīvais un saimnieciskais centrs. Turpat netālu uzceltajā Sēlpils baznīcā kalpojis G. F. Stenders jeb Vecais Stenders. Šis ir iemesls, kas pamato vides objektu novietot Sēlpils pagasta Zvejnieklīcī. Biedrība “Lauku partnerība Sēlija” šo vides objektu izveidoja ar domu, ka tas novietojams sēļiem ļoti nozīmīgā un vēsturiskā vietā. Lai cilvēki arvien vairāk to pieņemtu kā etnisko piederības simbolu. Zemgales Plānošanas reģions Zvejnieklīci ir iekļāvis starptautiskā tūrisma maršrutā “Baltu ceļš”.

Vides objekts “Sēlijas staltbriedis” izveidots un novietots ar biedrības “Lauku partnerība Sēlija” finansējumu, Jēkabpils novada pašvaldības uzņēmuma “Vīgants” līdzfinansējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs lepojamies, ka esam spējuši no saviem līdzekļiem uzdāvināt sabiedrībai šo skaisto Sēlijas simbolu un novietot to tieši Sēlijas sirdī. Ceram, ka tas iepriecinās iedzīvotājus un novada viesus kā dienas gaismā, tā tumšos vakaros, kad staltbriedis skaisti izgaismosies,” stāsta Kristīna Rubina-Apinīte, “Lauku partnerības Sēlija” padomes priekšsēdētāja.

Skulptūra veidota no šamota. Tā sver aptuveni 200 kilogramu un kopā ar pamatni ir vairāk nekā divu metru augstumā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.