Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sēlija atkal rotā

Jēkabpils novada Sēlpils pagastā pagājušās nedēļas izskaņā notika 8. Dziesmu un deju svētki “Sēlija rotā”. Tajos piedalījās ap 1000 koristu, dejotāju, folkloristu, ansambļu dalībnieku. Starp viņiem bija arī tautas mākslas kopēji no Aizkraukles novada.
Viens vairākosm kolektīvos
No Jaunjelgavas svētkos piedalījās deju kolektīvi “Atvars” un “Kodols”, kā arī “Sēļi” no Neretas. Neraugoties uz valstī salīdzinoši mierīgo situāciju ar kovida izplatību, slimība skārusi vairākus kolektīvus. Tāpēc daži kolektīvi neieradās vispār, citiem dalībnieku rindas bija retākas. Una Stakle, Aizkraukles novada deju kolektīvu virsvadītāja, par svētkiem “Sēlija rotā” saka: “Aizkraukles novada dejotājiem šī bija pirmā lielā uzstāšanās pēdējos divos gados. Tradicionāli jau vairāk nekā 20 gadu tie kolektīvi, kuru mājvieta ir Daugavas kreisajā krastā, agrāk bija piederīgi Zemgalei, bet tagad Sēlijas vēsturiskajam novadam. Savukārt labā krasta kolektīvi piesaistīti Vidzemei.” Līdzīgi apstākļi pašlaik arī Jēkabpils novadā, kur Daugavas labā krasta kolektīvi savukārt varētu pievienoties Latgalei.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.