Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sava klusuma kabīne un grāmatu pakomāts. Aizkraukles centrālā bibliotēka iepriecina ar vairākiem jaunumiem

JAUNIEŠIEM PATĪK! Ineta Lesiņa jaunajā bibliotēkas klusuma kabīnē, kas iestādes apmeklētājiem piedāvā privātumu un izolē no apkārtējiem trokšņiem. Gintas Grincēvičas foto

Gada izskaņā Aizkraukles novada centrālā bibliotēka iepriecina ar vairākiem jaunumiem. Pieaugušo literatūras nodaļā iekārtota klusuma kabīne, savukārt no janvāra apmeklētājiem būs divi jauni pakalpojumi — krāsainā kopētāja izmantošana, kā arī grāmatu nodošana un saņemšana, izmantojot pakomātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada centrālās bibliotēkas pieaugušo nodaļas bibliotekāre Ineta Lesiņa stāsta, ka jauniešiem klusuma kabīne ļoti patīk. To izmēģinājuši vairāki skolēni un studenti, sniedzot pozitīvas atsauksmes. Ideja par klusuma kabīnes nepieciešamību radās, viesojoties Valmieras bibliotēkā. Tur ir slēgta tipa kabīne, kurā bibliotēkas apmeklētāji var, netraucējot citiem, atbildēt uz telefona zvaniem. Pētot piedāvājumu, atklājās, ka kabīnes ir dažādas un tās maksā ap 1200 eiro. Aizkraukles bibliotēka iegādājās lietotu, Somijā ražotu klusuma kabīni par 350 eiro. Tai ir trīs sienas, kas nodrošina privātumu un slāpē apkārtējos trokšņus. Kabīnē ir apgaismojums, galds ar elektrības kontaktligzdu, lai studenti varētu izmantot portatīvos datorus, un ērts sēžamais. Ja pēc šīs kabīnes būs liels pieprasījums, bibliotēka iegādāsies vēl vienu.

No janvāra bibliotēkas pagrabstāvā būs krāsainā printera—skenera pakalpojumi. Jaunā iekārta izmaksāja 2770 eiro. Tāpat no jaunā gada lasītāji grāmatas nodot un saņemt varēs jebkurā diennakts laikā — bezkontakta veidā. Pie bibliotēkas ieejas novietots grāmatu pakomāts. Šobrīd tiek sakārtota elektroniskā sistēma, un darbinieki mācās ar to darboties. Savulaik grāmatu pakomātus vairākās lielās pilsētās ieviesa pandēmijas laikā, lai lasītāji droši varētu saņemt un nodot grāmatas. Ineta Lesiņa stāsta, ka tas būs ļoti parocīgs risinājums studentiem un citiem, kuri darba laikā bibliotēku apmeklēt nepagūst.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.