Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Saules paneļu uzturēšana un kopšana – kam pievērst uzmanību?

Augstas kvalitātes saules paneļi spēj izturēt gan ārkārtējus laikapstākļus, gan straujas temperatūras izmaiņas. Taču to darbības efektivitātei un ilgtspējai būtiska ir regulāra un profesionāla apkope, lai uzstādītie saules paneļi nezaudētu spēju uztvert pēc iespējas vairāk tiešos saules starus un turpinātu darboties optimālā režīmā.

Kādēļ ir nepieciešama saules paneļu apkope?

Gan izaugušu koku radīts noēnojums, gan uz saules paneļu virsmas uzkrājusies nosēdumu, gaisā esošo putekļu, ziedputekšņu un sodrēju kārta vienlīdz būtiski samazina paneļu efektivitāti.

Saražotais elektroenerģijas apjoms un sistēmas kopējā veiktspēja samazinās, jo tiek apgrūtināta saules paneļa spēja uztvert visu pieejamo saules gaismas enerģiju. Tāpat laicīgi nenotīrīti nosēdumi un abrazīvi netīrumi var radīt arī paliekošus virsmas bojājumus, saīsinot saules paneļu kalpošanas laiku.

Svarīgi ir atcerēties to, ka, jo ilgāk tiek atlikta paneļu tīrīšana, jo grūtāka un dārgāka tā kļūst. Turklāt, netīrumu kārtas regulāra nenomazgāšana ietekmē iespēju saņemt ražotāja sniegtās garantijas bojājumu novēršanas gadījumos.

Cik bieži ir jāveic saules paneļu apkope?

Neierasts saražotās elektroenerģijas jaudas kritums var būt viena no pirmajām pazīmēm, ka ir nepieciešama saules paneļu tīrīšana. Tomēr visbiežāk tiek ieteikts saules paneļus apkopt divreiz gadā – rudenī un pavasarī.

Regulāri veikti apkopes darbi palīdzēs savlaicīgi pamanīt un novērst defektus, kas var ietekmēt uzstādītās saules paneļu sistēmas veiktspēju un efektivitāti. Tādēļ apkopes darbi iekļauj sevī ne tikai saudzīgu saules paneļu virsmas nomazgāšanu, bet arī visu savienojumu un vadu pārbaudi.

Kam uzticēt saules paneļu tīrīšanu?

Saules paneļu tīrīšanā drīkst izmantot tikai mīkstu mikrošķiedras drānu, kā arī remdenu, attīrītu un dejonizētu ūdeni, neizmantojot nepiemērotus ķīmiskus tīrīšanas līdzekļus. Nepiemērotu tīrīšanas līdzekļu izmantošana var saskrāpēt vai ķīmiski bojāt saules paneļu virsmu. Turklāt, paneļu apkopes darbi ir saistīti arī ar drošības riskiem, it īpaši, ja darbi notiek augstumā.

Tādēļ ir vērts saules paneļu apkopē pieaicināt profesionāļus. Uzņēmuma Ivsolar piedāvājumā ir ne tikai saules paneļu uzstādīšana un sistēmu projektēšana, bet arī apkope.

Ja arī Jums interesē saules paneļi, cena un uzstādīšanas iespējas, piesakiet konsultāciju pie Ivsolar speciālistiem. To var ērti izdarīt uzņēmuma mājas lapā www.ivsolar.lv un šeit ir arī apskatāmi jau realizētie projekti. Ivsolar pieredzējušie speciālisti palīdzēs atrast efektīvāko un ilgtspējīgāko risinājumu videi draudzīgas elektroenerģijas iegūšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.