Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

SATIEC SAVU DERMATOLOGU WHATSAPPĀ!

Rudens ir pārmaiņu laiks no siltā, enerģiski piepildītā vasaras laika uz auksto, mierīgo ziemas periodu. Lai arī šādas pārmaiņas Latvijā notiek gadu no gada, mūsu organismiem tā tomēr ir zināma spriedze un noslodze. Ne velti cilvēki visbiežāk slimo tieši rudeņos un pavasaros. Visparastākās saslimšanas šai laikā ir saaukstēšanās tikai un vienīgi nepiemērotā apģērba dēļ. Vienā rudens dienā mēs varam piedzīvot siltu sauli +15 grādos, bet jau vakarā var sākties lieli vēji un negaisi, kuru laikā būs nepieciešams pilnīgi cits apģērbs.

Ārsta konsultācija video zvanā Taču šādas pārmaiņas ne vienmēr ir tikai ārējas. Patiess novērojums ir arī jau desmitiem gadu dzirdētā rudens depresija, kas dažiem izpaužas vien mierīgākās domās un darbībās, bet dažiem var parādīties arī iepriekš nepiedzīvotas ādas slimības. Kur griezties, ja paralēli šim visam apkārt plosās arī no ārzemēm ievazātais Covid 19? Dermatologs online būs labākais palīgs, lai noskaidrotu, cik nopietni ir nesen parādījušies izsitumi vai negantās aukstumpumpas.

Dermatologs online ir ārsta vizīte attālinātā veidā 
Tā var būt saruna pa telefonu, saziņa whatsappā vai e-pastā. Ja tas nebūs video zvans, tad ļoti ieteicams sagatavot arī fotogrāfijas, lai jaunās ādas parādības varētu vizualizēt arī Jūsu dermatologs. Jāņem vērā, ka jebkurā no šiem gadījumiem Jūsu diagnozi attālinātā konsultācijā 100 % precīzi noteikt nevarēs. Taču, ja šķiet, ka radušās ādas problēmas nav smagā formā vai kas tāds jau ir bijis iepriekš, dermatologa vizīte internetā būs labākais variants.

Dermatologa konsultācija internetā ir īpaši noderīga šai pandēmijas laikā, kad varbūt ir jāsēž karantīnā vai vienkārši negribas riskēt doties uz sabiedriskām vietām. Ja arī ārsts pēc šādas vizītes recepšu zāles izrakstīt nedrīkstēs, taču ieteikt kādus dabiskos līdzekļus simptomu mazināšanai noteikti varēs. Ja radusies neizturama ādas nieze ārkārtas apstākļos, tad sapratīsiet, cik šāda iespēja var izrādīties noderīga.

Kādos gadījumos noderēs dermatologa vizīte online?
Apmeklēt dermatologu internetā var izrādīties izdevīgi arī cilvēkiem ārzemēs. Ja jau sirgstat ar kādu no ādas problēmām, kura liek sevi manīt tikai konkrētos uzliesmojumos, arī šādā gadījumā dermatologs online būs Jūsu sabiedrotais. Nav noslēpums, ka ārzemēs ārsti ir dārgāki un ne vienmēr mēs tik labi zinām svešvalodu, lai izskaidrotu, kas īsti mums kaiš. Par laimi, interneta pieslēgums ir pieejams gandrīz visā pasaulē, tādēļ ar savējiem varam sazināties teju jebkurā dienas laikā.

Kam vēl es ieteiktu dermatologa vizīti online? Laukos dzīvojošajiem! Visiem zināms, ka dzīve laukos ir tikpat darbīga kā pilsētā. Lai arī veselībai būtu jābūt pirmajā vietā, ne vienmēr tās problēmas mēs uzreiz uztveram nopietni. Bieži vien ārsta vizītes vietā izvēlamies turpināt skriet un darboties tālāk it kā nekas nebūtu noticis. Un tas viss bieži vien tāpēc, ka aizbraukt pie dermatologa nozīmē ceļa izdevumus gan laikā, gan naudā. Šādā gadījumā dermatologs online būs noderīga iespēja, lai noteiktu, vai radusies ādas problēma ir nopietna, vai tā jāizmeklē tālāk vai varbūt iztiksiet ar dabas līdzekļu ārstējošo spēku.

Pēdējos gados attīstās psihodermatoloģija, kas meklē sakarību starp mūsu psihoemocionālajām kaitēm un ādas slimībām. Pēc dažādu valstu datiem 73-84 % ādas slimību ir psihosomatiskas. Varbūt jau parunāšanās ar ārstu būs pirmais solis, lai saprastu, ka par spīti ādā esošajiem kairinājumiem, pirmkārt, Jums šobrīd nepieciešamas citu cilvēku vai pašu rūpes par sevi, par savām vajadzībām, dzīvesprieku un mieru.

Ādas slimības nereti veido bumeranga apgriezto loku. Tās bieži rodas kādu emocionālo pārdzīvojumu dēļ. Savukārt, simptomi, kas radušies šo slimību rezultātā, mūsos izraisa varbūt vēl lielākas mieles un bēdas. Īpaši smagi tas ir kautrīgākas dabas vai kompleksu pilniem cilvēkiem. Tad jo īpaši svarīgi vērsties pēc palīdzības.

Dermatologs online ir Tava iespēja izstāstīt savu problēmu no attāluma. Būs vieglāk runāt par nepatīkamām vai delikātām sava ķermeņa problēmām. Jāteic gan, ka J. Ķīša dermatoloģijas klīnikā strādā tikai profesionāļi, tādēļ par delikātām ādas problēmām nav jāuztraucas runāt arī nākot uz klīniku klātienē.

Ja Tu atrodies ārkārtas situācijā vai tādā stāvoklī, ka dermatoloģijas klīnika Tev ir par tālu, droši sazinies ar mājaslapā norādīto tālruņa numuru vai piesakies turpat, interneta kalendārā. Iegūsti iespēju savu ādas problēmu atrisināt pēc iespējas ātrāk! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.