Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sapnis īstenojies – dzīvot laukos un gleznot

Klintaines pagastu par savām mājām Maija Folkmane ar vīru Vili sauc jau 14 gadus. Pa šo laiku ģimeni papildinājuši četri bērni, iepazīta šī puse, tās cilvēki un nebeidz sajūsmināt apkārtne, kas tā vien iedvesmo gleznot. To Maija arī dara, ar saviem darbiem citus priecējot izstādēs.
Maija ir Kurzemes meitene. Vēlāk dzīvē bijis arī Rīgas posms, bet, kad izveidojās ģimene, meklējuši, kur dzīvot. Vīra dzimtā puse ir Mālpils, un tā kā abi nāk no laukiem, zinājuši, ka vēlas tajos dzīvot.
— Draudzenei Klintainē bija dzimtas māja, kas stāvēja tukša, un viņa mums piedāvāja tajā dzīvot. Pirms tam gan vajadzēja ēkā daudz ko uzlabot un sakārtot, jo to neviens ilgāku laiku nelietoja, bet tagad visi esam apmierināti. Sākums nebija viegls, jo nevienu te nepazinām, līdz pilsētai bija kaut kā jāaizbrauc, arī tagad bērni uz skolu jāizvadā, bet tas viss atsver šo vidi. Pilsētas šaurībā diezin vai spētu ilgi izturēt, — stāsta Maija.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.