Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Saņemts sūtījums no Francijas

Trešā krava no Francijas. Humānās palīdzības organizācijas “AIMA” sūtījums oktobrī sasniedza Neretu.
Foto no SAC

Oktobrī Neretas sociālās aprūpes centrs (SAC) saņēma kravu no Francijas — organizācijas “AIMA” humanitārās palīdzības sūtījumu — gultas, skapīšus un dažādus palīglīdzekļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ina Riekstiņa, Neretas SAC vadītāja, stāsta, ka sadarbība ar humānās palīdzības organizāciju Francijā “AIMA” neretiešiem sākusies 2016. gadā un šis ir trešais saņemtais sūtījums. Organizācijai nosūtīts saraksts ar nepieciešamajām mantām, un krava nokomplektēta precīzi, ņemot vērā neretiešu lūgumu. Lielu atbalstu komunikācijā ar organizāciju Francijā sniedza pensionētā skolotāja neretiete Ruta Augšpole.

Ina Riekstiņa teic, ka pansionātā nepieciešams atjaunot mēbeles, kas pamazām nolietojas, — gultas, skapīšus. Saviem spēkiem gultas iegādāties būtu pagrūti, jo viena Latvijā maksā ap 1200 eiro. Savukārt šis sūtījums neretiešiem izmaksāja vien transporta pakalpojumu vērtībā, kas, pārvēršot materiālā izteiksmē, līdzvērtīgs divām jaunām gultām.

Būtisks iemesls šādas kravas komplektēšanai ir arī plāns paplašināties — nākamajā gadā ēkas pirmajā stāvā plāno iekārtot vēl 15 vietas centra klientiem. Līdz ar to par trim aprūpētājiem pieaugs nodarbināto skaits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī aprūpētāju nepietiekamība ir problēma visā valstī, Ina Riekstiņa stāsta, ka pašlaik ir iespēja iemaņas šajā profesijā — aprūpes darbā ar veciem cilvēkiem —  apgūt tiešsaistē. “Aprūpētāju nekad nav par daudz, turklāt jāņem vērā, ka esošā personāla vidējais vecums ir liels un nepieciešams nodrošināt maiņu. Par laimi, Neretas SAC šobrīd pieteikušās trīs jaunas darbinieces, kas vieš cerību, ka paplašināšanās plāns būs realizējams. Tiesa, konkrēts lēmums par papildu vietu izveidi būs jāpieņem Aizkraukles novada vadībai, un īstenoties varētu nākamā gada otrajā pusē. Līdz tam telpās jāveic kosmētiskais remonts.”

Neretas SAC sadarbojas ar Neretas apvienības sociālo dienestu, un daļa no kravas nonāks dienesta rīcībā. Pateicoties neretiešu pieredzei, sadarbība ar “AIMA” notiek vēl vairākiem SAC Latvijā — Ķekavas, Riebiņu un Preiļu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.