Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Saņem pirmo pakāpi. Astoņu Aizkraukles koru dziedātāji gatavojas svētkiem

LAI TĀLU SKAN! Kokneses kultūras centra senioru jauktais koris “Alaine” ar diriģentu Aldi Lazdiņu.

Aizkraukles novada vidusskolas zāli pieskandināja septiņi Aizkraukles novada kori. Katrs no tiem koru koprepertuāra pārbaudes skatē izpildīja trīs dziesmas. Rezultāti kārtējo reizi pierāda mūspuses dziedātāju balsu skanējumu un prasmes — visi septiņi kori ieguva pirmās pakāpes diplomus un var gatavoties Dziesmu un deju svētkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā svētkiem gatavojas 16 000 dziedātāji no 444 koriem. Aizkraukles skatē dziedāja septiņi kori. Jaukto koru B grupā trīs kolektīvi — Aizkraukles kultūras centra jauktais koris “Aizkraukle” (mākslinieciskais vadītājs Eduards Grāvītis; skatē iegūti 41,33 punkti), Seces kultūras nama jauktais koris “Vīgante” (Diāna Austra Salmiņa; 40,33) un Skrīveru kultūras centra jauktais koris “Dīvaja” (Silva Upeniece; 40,11).

Žūrijai dziedāja arī trīs sieviešu kori — Kokneses kultūras centra sieviešu koris “Anima” (Lelde Kamzole-Gagaine; 43,11), Pļaviņu kultūras centra sieviešu koris “Loreleja” (Diāna Austra Salmiņa; 42,89) un Daudzevas saieta nama sieviešu koris “Daudzeva” (Raimonds Gulbis; 41,67). Senioru koru grupā pirmo pakāpi saņēma Kokneses kultūras centra senioru jauktais koris “Alaine” (Aldis Lazdiņš; 42,22).

Vīru kori, tostarp Aizkraukles kultūras centra vīru koris “Staburags”, skates repertuāru dziedās 6. maijā Latvijas Universitātē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diāna Austra Salmiņa pēc pārbaudes skates stāsta, ka ir labi padarīta darba sajūta: “Protams, bija arī uztraukums, sevišķi Seces kultūras nama jauktajam korim “Vīgante”, kas ir jaunā sastāvā. Viņiem šie būs otrie Dziesmu svētki, bet, tā kā kolektīvs ir jauns salīdzinājumā ar citiem koriem, bija liels saviļņojums. Sasniegts ļoti labs rezultāts, par ko visiem dziedātājiem ir prieks. Žūrijas vērtējumā esam atstājuši ļoti labu kopiespaidu. Emocionāli dziedātāji sevi labi parādīja, priekšnesumi žūrijai patika. Bija pāris nianses, kurām vērsa uzmanību. Tās vairāk bija tehniskas un attiecās uz diriģentiem — kaut kas nebija iedziedāts līdz galam. Žūrija bija ļoti labvēlīga. Uzsvars bija uz kora emocionalitāti — lai dziedāšanas prieks saglabājas arī Dziesmu svētkos. Ja ir kāda kļūda izpildījumā, to var izlabot, galvenais — saglabāt emocionālo izpildījumu. Tika ieguldīts liels darbs mēģinājumos, un nu ir arī rezultāts!”

Koru skates koletīvu sniegumu vērtēja svētku virsdiriģenti Jānis Baltiņš, Uldis Kokars, Agita Rimšēviča, Ārijs Šķepasts un goda virsdiriģents Juris Kļaviņš.

Arī Aizkraukles novada koru virsdiriģents Eduards Grāvītis teic, ka žūrijas vērtējums bija atbilstošs dziedājumam: “Visi novada kori saņēma pirmo pakāpi — tas ir nebijis gadījums. Pēc pandēmijas un tās izrietošajiem apgrūtinājumiem tas ir lielisks rezultāts. Runājot par koristu sniegumu, vienmēr var labāk, bet principā kori ir gatavi svētkiem. Reizi mēnesī esam pulcējušies kopmēģinājumos, sezonu sākām ar kopkoncertu Staburaga saieta namā, noslēgsim ar diviem lieliem koncertiem — 13. maijā Likteņdārzā, un 2. jūnijā Aizkrauklē būs mūsu pašu projekts “Daugavas dziesmas”.”

Runājot par svētku repertuāru, virsdiriģents teic, ka zināmas problēmas ir vienmēr. “Ja skaņdarbi ir skaisti, tad pietiek spēka tos apgūt. Ja skaņdarbs nav ar tik lielu māksliniecisko vērtību, rokas nolaižas, apnīk. Cilvēkam pēc darba, nākot uz mēģinājumu, gribas zināmu gandarījumu rast. Ja dziesma pie sirds neiet, tad gandarījuma nav. Caurmērā šo svētku dziesmu repertuārs ir skaists un interesants. Gaumes ir dažādas, vienmēr atradīsies kāds, kuram būs, pie kā “piesieties”. Šo svētku repertuārs ir pozitīvāks nekā iepriekšējos gados,” saka E. Grāvītis. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.