Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Saņem pateicību un divas stipendijas. Novērtē izcilos mācību sasniegumus un ieguldīto darbu

MADLĒNA KEIŠA, Aizkraukles novada vidusskolas absolvente, saņēma Viļņa Plūmes piemiņas stipendijas “Aizkraukles attīstībai” Goda stipendiju, kuru viņai pasniedza Sarmīte Plūme. Baibas Skabas foto

Vidusskolas izlaidums Aizkraukles novada vidusskolas 12.a klases absolventei Madlēnai Keišai bija ļoti īpaša diena — gan tāpēc, ka noslēdzies viens svarīgs posms viņas izglītības ceļā, gan tāpēc, ka saņemts nozīmīgs novērtējums par viņas izcilajiem sasniegumiem mācībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Madlēna Keiša ir viena no 29 audzēkņiem, kas šogad saņēma apliecinājumu par Aizkraukles novada vidusskolas beigšanu. Gudra, centīga, apņēmīga, simpātiska un ļoti nopietna jauna dāma, kurai ir skaidri nākotnes mērķi. Viņas sasniegumi mācībās ir izcili, vidējais vērtējums — 9,82 balles. Madlēnas klases audzinātāja Lolita Ondzule teic, ka viņas audzēknei ir augsti sasniegumi gan eksaktajos, gan humanitārajos mācību priekšmetos, bet īpašu interesi skolniece izrādījusi par ķīmiju un bioloģiju (abos mācību priekšmetos visus vidusskolas gadus vidējais vērtējums 10 balles). Visus vidusskolas gadus Madlēna piedalījusies Aizkraukles novada skolu 2. posma bioloģijas olimpiādē, katru gadu iegūstot 1. vietu, šogad startējusi 3. posma valsts olimpiādē. 2. posma ķīmijas olimpiādē 10. klasē iegūta 3. vieta, 2024. gadā — 1. vieta.

Madlēnas intereses ir ļoti daudzpusīgas, arī humanitārajās zinātnēs ir augsti sasniegumi. 2023. gadā viņa piedalījās Latviešu valodas aģentūras rīkotajā literāro darbu konkursā “Valoda dzīvo, ja tu tajā runā”, un šajā valsts līmeņa konkursā ieguva atzinību.

Novērtējot augstos sasniegumus, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums Madlēnai pasniedza Ministru prezidentes Evikas Siliņas Pateicības rakstu par izciliem un teicamiem mācību sasniegumiem. Tāpat Madlēna kā simtgades izcilniece saņēma arī izglītības ministres Andas Čakšas un finanšu ministra Arvila Ašeradena parakstītu Pateicības rakstu un Simtgades stipendiju, kuru piešķir izglītības iestādes izvēlētam un izvirzītam šī mācību gada vienam absolventam par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, pilsonisko aktivitāti, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā. “Latvijā ir daudz aktīvu, radošu un zinošu jauniešu, kuri mērķtiecīgi tiecas uz arvien jauniem personīgajiem sasniegumiem un kuri ar savām idejām un prasmēm ir gatavi iesaistīties mūsu valsts attīstībā. Simtgades stipendija ir novērtējums par jau paveikto un iedrošinājums turpmāko mērķu sasniegšanā, vienlaikus paldies sakot arī jauniešu ģimenēm un pedagogiem, kas skolēnus audzina un atbalsta gan mācību, gan ārpusskolas dzīvē,” par stipendijas saņēmējiem saka Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Ploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Madlēna saņēma vēl vienu stipendiju un tā ir Viļņa Plūmes piemiņas stipendija “Aizkraukles attīstībai”, kuru jaunietei pasniedza Plūmju ģimenes pārstāve Sarmīte Plūme. “Šo stipendiju pasniedzam jau 14. reizi. Pretendentu pieteikumus vērtēja Aizkraukles novada pašvaldības pārstāvji, mūsu ģimene un arī bijušie stipendiāti, izvēle izdarīta ļoti rūpīgi un atbildīgi. Mums ļoti svarīgi likās ne tikai Madlēnas augstie sasniegumi mācībās, bet arī skaidri zināmie mērķi, kādus meitene vēlas sasniegt, un tā ir neiroloģija. Jauniete jau ir daudz darījusi, lai soli pa solim dotos šajā virzienā,” sacīja Sarmīte Plūme. Madlēna jau šobrīd ir Starptautiskās jauniešu neirozinātnes asociācijas dalībniece un aktīvi iesaistās šīs asociācijas darbībā. Augstākais sasniegums Madlēnai ir 1. vieta valsts neirozinātnes olimpiādē “Latvian Brain Bee” un dalība olimpiādes starptautiskajā posmā ASV, kur viņa bija vienīgā pārstāve no Latvijas.

Sarmīte Plūme uzsver, ka Madlēnai Keišai piešķirtā stipendija ir Goda stipendija par līdz šim ieguldīto lielo darbu mācībās un gūtajiem sasniegumiem. “Ceru, ka šī stipendija palīdzēs īstenot Madlēnas nodomus,” piebilda Sarmīte. Pateicoties par izrādīto uzticību un piešķirto stipendiju, Madlēna sacīja: “Es ļoti novērtēju to un solu izdarīt labāko, ko spēju.” Arī Madlēnas ģimene ļoti pateicās visiem, kas novērtēja jaunietes ieguldīto darbu, sasniegtos panākumus un lēma par stipendijas piešķiršanu.

Sarmīte Plūme piebilda, ka šogad stipendija piešķirta diviem 12. klases absolventiem no Aizkraukles novada. Otra tiks pasniegta nedaudz vēlāk. Kopumā stipendiju saņems četri jaunieši — divi šogad izvēlētie, kā arī to turpinās saņemt tie divi jaunieši, kuriem tā piešķirta pagājušajā gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sveicot skolēnus, Aizkraukles novada vidusskolas direktors Aldis Labinskis pateicās visiem audzēkņiem, kuri daudzinājuši skolas vārdu novadā un Latvijā, piedaloties olimpiādēs un dažādos konkursos, iesaistoties pašdarbībā un sabiedriskajās aktivitātēs. “Lai piepildās jūsu sapņi, lai izdodas izdarīt pareizās izvēles un izdodas viss iecerētais. Pateicos arī vecākiem par uzticēšanos mūsu pedagogiem un sadarbību,” sacīja A. Labinskis.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild laikraksts “Staburags”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.