Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Saistībā ar lielo atsaucību Aizkrauklē asinsdonoru dienas notiek reizi mēnesī

Kopš Aizkrauklē asinsdonoru dienas notiek reizi mēnesī, vidēji vienā dienā ierodas apmēram 50 cilvēki. Salīdzinoši ar citām pašvaldībām, šis skaits ir ievērojams. Iepriekš asinis varēja nodot ik pa diviem mēnešiem, taču, ņemot vērā lielo interesi un aizkraukliešu vēlmi palīdzēt līdzcilvēkiem, Valsts asinsdonoru centrs nolēma donoru dienas organizēt ik mēnesi.

2022. gadā ziedot asinis Aizkraukles novada kultūras namā no plkst. 10.00 varēs šādos datumos: 24.01., 21.02., 28.03., 25.04., 30.05., 27.06., 25.07., 29.08., 26.09., 31.10., 28.11.,19.12., tomēr aicinām sekot līdzi informācijai gan “Staburagā”, gan sociālajos tīklos, gan pilsētvidē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Asins ziedošana ir svarīga visu laiku, taču īpaši būtiska tā kļuvusi tieši šobrīd – Covid-19 pandēmijas laikā. Tāpat asinis ir ļoti svarīgas leikēmijas ārstniecībā, pie plašiem apdegumiem, politraumu gadījumos, autoavārijās cietušajiem un dažādās operācijās.

Protams, ik reizi ir ap 10—20% cilvēku, kuri vēlas ziedot asinis, bet diemžēl to darīt nevar. Iemesli mēdz būt dažādi, un klātienē tie tiek noskaidroti. Populārākais iemesls ir zems hemoglobīna līmenis. Bet eksistē arī dažādi ierobežojumi, piemēram, var ziedot no 18 gadu vecuma, sākot no 50 kg svara, nedrīkst būt bērniņa gaidībās un jābūt 6 pilnus mēnešus pēc dzemdībām, nedrīkst būt dažādas vīrusu infekcijas, nedrīkst nodot ātrāk par 4 mēnešiem, ja taisīts tetovējums un citi gadījumi. Vienu dienu iepriekš nedrīkst būt lietots alkohols un īsi pirms ziedošanas nedrīkst smēķēt. Pat ja ziedot nav iespējams, cilvēki saņem asins analīžu pārbaudi par velti un var atgriezties, kad šie veselības jautājumi ir sakārtoti.

Asins ziedošana mūsu valstij ir svarīga, tāpēc valsts ir parūpējusies, lai ziedotāji saņemtu dažādus labumus. Kontā tiek ieskaitīti 4,27€, ziedotāji saņem uzkodu paciņu, DUS “Virši” kuponu karstajam dzērienam, pienākas oficiāla brīvdiena (tiek iedota izziņa, kuru var izmantot gada laikā). Ziedojot asinis, iespējams tikt pie papildus 5 brīvdienām gadā. Aizkraukles pašvaldība īpaši cenšas atbalstīt ziedotājus un no sava budžeta sniedz 5€ katram ziedotājam. Valsts asinsdonoru centrs dod dažādus suvenīrus gan pirmreizējiem ziedotājiem, gan apaļās ziedošanas reizēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Asins ziedošana sniedz ne vien gandarījumu, bet arīdzan donora organismā notiek asinsrades sistēmas atjaunošanās, stimulēšana, donori retāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām. Cilvēki ir novērojuši, ka uzlabojas matu un ādas stāvoklis.

Vīrieši asinis var ziedot 6x, bet sievietes to var darīt 4x viena gada laikā. Starp asins nodošanas reizēm jāievēro pilns 9 nedēļu intervāls.

Ziedot asinis var gan pret Covid-19 vakcinēti (pēc 7 dienām kopš vakcīnas), gan nevakcinēti cilvēki, kā arī pārslimojuši cilvēki, ja pagājušas 14 dienas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai ziedotu asinis, līdzi jāņem pase/ID karte, jābūt pieejamam bankas konta numuram un sejas maskai.

Ziedo asinis un palīdzi tiem, kuri nonākuši nelaimē! Nāc ziedot asinis un palīdzi trim cilvēkiem piedzīvot 2022. gadu!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.