Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sabīne Putāne: vide ir primāri svarīgs elements, lai bērns varētu veiksmīgi mācīties, attīstīties

No jūlija jauna mājvieta ir biedrībai “Bērnu kompetenču attīstības centrs “Medāni””, kurā iespēja bērnam piemērot individuālu, viņam pielāgotu, Montesori pieejā balstītu mācību metodi.
Tagad “Medāni Montesori skola” pārcēlusies uz telpām Aizkrauklē, Rūpniecības ielā, kas ir rūpnieciskajā rajonā. Iepriekš skoliņa darbojās Aizkraukles Interešu izglītības centrā. “Staburagu” laipni sagaida Sabīne Putāne, kas ir šīs skoliņas īpašniece.
Sabīne izrāda telpas. Viņa teic, ka ar šo vietu paveicies, jo te ir virtuve. Tā būs vajadzīga “Mazo pavāru skolas” nodarbībām. Telpas ir izremontētas, askētiski iekārtotas, bet tajā pašā laikā ļoti patīkamas. Tās tiek īrētas no SIA “Metālists”, bet aprīkojums iegādāts par Sabīnes personīgajiem līdzekļiem.
Pirmā ir radošā telpa, kura paredzēta mākslas nodarbībām. Nākamā ir klusuma un meditāciju telpa. “Es pati sākšu mācīties Klusuma skolā. Šeit es gribētu piedāvāt gan pavisam maziem bērniem, gan pusaudžiem iespēju būt mierā, klusumā, meditācijā, jo bērniem tas ir ļoti nepieciešams. Mēs dzīvojam tik skaļā, ļoti vizuālā pasaulē, kurā ātri mainās informācijas plūsma,” teic Sabīne. Un pēdējā ir mācību materiālu telpa, kurā izvietoti Montesori materiāli. Te darbosies visu vecumu bērni. Telpā nav galdu, un nodarbības notiek pārsvarā uz grīdas. Ieraugot spogulīšus, jautāju, vai arī tos izmanto nodarbībās? Izrādās, jā, jo bērniem ir svarīgi atpazīt savas emocijas: “Ja sevi neredzam, kā mēs varam atpazīt emocijas? Kā es izskatos dusmīgs, kā es izskatos priecīgs? Šie spogulīši to palīdz.”

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.