Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Rundāles pilī godināti arī trīs Aizkraukles novada uzņēmēji

SIA “Virši loģistika” valdes priekšsēdētājs Jānis Ielejs (no kreisās), Aizkraukles novada uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāja Baiba Kellere, mini zoo “Karlīnas” Vietalvas pagastā īpašnieks Silvars Dumpis, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Zālītis, Neretas klientu apkalpošanas centra speciāliste Gunita Gorbačova un Neretas apvienības pārvaldes vadītājs Juris Gorbačovs, kurš saņēma balvu saimniecības “Ģēģeri” vietā, jo tās pārstāvis nevarēja ierasties. Imanta Kaziļuna foto

Piektdien, 25. novembrī, Rundāles pils Baltajā zālē notika konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē” 2022. gada laureātu godināšana. Sarīkojumu organizēja Zemgales Plānošanas reģions, bet par nominācijai izvirzītajiem kandidātiem, šoreiz attālināti, balsoja Zemgales Attīstības padomes dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādu atzinību trīs dažādās kategorijās var saņemt vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā. Turklāt pretendentiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā.

Kritēriji ir arī uzņēmuma darbības pozitīvā ietekme uz novada vai pilsētas, kā arī reģiona ekonomisko izaugsmi un sociālo problēmu risināšanu, dzīves telpas uzlabošanu. Līdztekus tam pretendentam jāveicina videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešana, ar savu produkciju jābūt aktīvam vietējā vai ārzemju tirgus dalībniekam. Tāpat īpaši augstu tiek vērtēts radošums uzņēmumā, kā arī sabiedriskā aktivitāte. Kopš pēdējās Administratīvi teritoriālās reformas, katra no reģionā ietilpstošajām sešām pašvaldībām minētā titula piešķiršanai izvirza vienu pretendentu trīs dažādās nominācijās: Gada jaunais uzņēmējs ar stāžu līdz pieciem gadiem, Gada mazais/mikro uzņēmējs ar gada apgrozījumu līdz 10 miljoniem eiro un ne vairāk kā 50 darbiniekiem, Gada vidējais/lielais uzņēmējs ar gada apgrozījumu virs 10 miljoniem eiro un vairāk nekā 51 darbinieku.

Aizvadāmā gada laureātu vidū visplašāk ir pārstāvētas sabiedrības ar ierobežotu atbildību, taču ir arī divas akciju sabiedrības, divas zemnieku saimniecības un viens individuālā darba veicējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Titula “Gada uzņēmējs Zemgalē” īpašnieka godā šogad no Jelgavas ir SIA “RB metāls”, SIA “Baltyre Latvia”, SIA “Latvijas piens”, no Aizkraukles novada – apskates saimniecība “Karlīnas”, zemnieku saimniecība “Ģēģeri”, AS “Virši – A”, no Bauskas novada – SIA “Drukā Bauskā”, SIA “Pīlādzis”, AS “Balticovo”, no Dobeles novada – SIA “Telpa MS”, zemnieku saimniecība “Muldas”, SIA “EAST METAL”, no Jelgavas novada – SIA “Monte Stories”, SIA “ZAZA TIMBER Production”, SIA “DINEX LATVIA”, no Jēkabpils novada – SIA “UZKURI”, SIA “Spāres – L” un SIA “Gaujas Koks”.

Visi laureāti, pateicoties reģiona pašvaldību finansiālam atbalstam, saņēma īpaši darinātu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un naudas balvu 500 eiro apmērā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.