Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Rudens restarts finansēm: Kādēļ tas ir svarīgs un kā to veikt?

Pēc vasaras, kas tradicionāli uzskatāma par atvaļinājumu, ballīšu un festivālu sezonu, ir vērts mazliet apstāties un pārskatīt ne tikai sakrātās atmiņas, bet arī naudas tērēšanas paradumus, lai pamazām tos pielāgotu rudens un ziemas sezonai.

Personīgo finanšu restarts ir arī labs veids, kā pārliecināties, ka joprojām ejat pretī saviem gada sākumā izvirzītajiem mērķiem un gūt papildu motivācijas devu turpināt iesākto.

Budžets rudens aktivitātēm

Vasarai piestāv spontāni piedzīvojumi, kas, protams, atstāj ietekmi arī uz finansēm. Tādēļ, domājot par rudeni un tai raksturīgajām izklaidēm, jau savlaicīgi varat ieplānot, kam tērēsiet un cik daudz.

Rudens pārgājieni, kopīga ēst gatavošana ar draugiem – ir dažādas lieliskas aktivitātes, kas neprasa lielus finansiālos ieguldījumus.

Plānu pārskatīšana un pielāgošana

Iespējams, gadu sākāt ar ļoti ambicioziem mērķiem, taču ne viss ir izdevies saskaņā ar sākotnējo plānu. Lai tas Jūs nesaskumdina! Labākais, ko varat darīt rudenī, ir vēlreiz pārskatīt savus finanšu plānus un veikt nepieciešamās korekcijas. Tas var ietvert arī, piemēram, budžeta pārplānošanu, lai to veiksmīgāk pielāgotu reālajām vajadzībām.

Ja Jums nav ne jausmas, kam un cik daudz tērējat, pierakstiet savus izdevumus, kas sniegs patiesu priekšstatu par Jūsu šī brīža naudas tērēšanas paradumiem.

Tāpat, pārskatot savus finanšu mērķus, iespējams, atklāsiet, ka daļa no tiem vairs nav aktuāli. To vietā varbūt radušies jauni plāni, kas arī ir jāiekļauj kopējā stratēģijā.

Gudri tēriņi

Katrā sezonā ir savi vilinājumi, rudens noteikti nav izņēmums. Tomēr, lai saglabātu (vai atgūtu) finansiālo stabilitāti, ir svarīgi izvairīties no spontāniem pirkumiem. Jau laicīgi sastādiet sarakstu ar lietām, kas Jums ir nepieciešamas. Apskatiet labākos piedāvājumus un izdariet izvēli pārdomāti.

Ja ir iecerēti lielāki pirkumi, piemēram, sadzīves tehnika vai dators, kas vajadzīgs darbam vai mācībām, ir vērts ieguldīt kvalitātē. Nepieciešamības gadījumā noderēt var kredīts internetā no VIASMS.lv. Pirms kredīta noformēšanas svarīgi izvērtēt savas iespējas to atmaksāt līgumā noteiktajā laikā un apmērā.

Lai rudens Jūs iedvesmo arī jauniem sasniegumiem personīgajās finansēs!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.