Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Riepu disku iznesums – kādēļ ir jāņem vērā šis parametrs?

Lai atvieglotu jaunu riepu disku izvēli, mainot bojātus vai nolietotus diskus, riepu servisa centru tiešsaistes veikalos, visbiežāk tiek piedāvāts atrast piemērotākos auto diskus pēc auto ražotāja un diska diametra. Taču piemērotāko disku izvēlē ir jāņem vērā arī tādi parametri kā skrūvju skaits un attālums vai iznesums. Ja disku diametrs, skrūvju skaits un attālums ir parametri, kuri, automašīnas konstrukcijas stabilitātes un veiktspējas dēļ, ir jāievēro precīzi, tad disku savirzei ir iespējamas nelielas atkāpes no auto ražotāju rekomendācijām.

Kas ir disku iznesums?

Par diska iznesumu sauc attālumu starp diska centru un vietu, kur tas savienojas ar riteņa rumbu. Diska iznesuma vērtību mēra milimetros. Riepu diski savstarpēji atšķiras ne tikai pēc to ražošanā izmantotajiem materiāliem, bet arī konstrukcijas, kas var ietekmēt diska iznesuma lielumu.

Vieglmetāla lietie diski ir viengabala elements, kas nepieļauj izmaiņas diska iznesumā, taču kaltie diski var būt saliekami no vairākām daļām, kas ļauj iznesumu pielāgot dažādām automašīnām un individuālām vēlmēm.

Kā diska iznesums ietekmē riepu veiktspēju?

Diska iznesums var būt pozitīvs, negatīvs un ar nulles vērtību, kad savienojuma vieta ar riteņa rumbu atrodas diska centrā.

Pozitīvas vērtības gadījumā, savienojuma vieta ar riteņu rumbu, mērot no diska centra, atradīsies tuvāk automašīnas ārējai malai, bet negatīvas vērtības gadījumā – riteņa ass pusē.

Diska iznesums ir viens no vissarežģītāk nosakāmajiem disku parametriem un, nepareizi to nosakot, pastāv risks sabojāt gan automašīnu, gan jaunās sezonas vai vissezonas riepas.

Kā pārliecināties par piemērotāko disku iznesumu automašīnai?

Visbiežāk negatīva iznesuma vērtība ir priekšpiedziņas automašīnām, nodrošinot labāku vadāmību uz ledus un sniega, kā arī pievilcīgāku vizuālo automašīnas koptēlu. Savukārt, pozitīva iznesuma vērtība palīdz palielināt lielāku komfortu automašīnas pasažieriem. Taču, ja iznesums būs pārāk liels, automašīnas ritenis kustībā saskarsies ar bremžu uzlikām vai automašīnas virsbūvi, iznesumam esot pārāk mazam.

Uzņēmuma “MMK Riepu serviss” pieredzējušie speciālisti palīdzēs atrast konkrētajai situācijai vispiemērotākās ziemas riepas un diskus no vairāk nekā 50 lietotāju un ekspertu novērtētiem riepu un disku ražotāju zīmoliem. Lai iepazītos ar “MMK Riepu serviss” piedāvājumu, apmeklējiet www.mmkserviss.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.