Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Raimonds Bergmanis: Domāt un rīkoties savas valsts labā

“Mūsu senči sapņoja un ticēja, ka mums būs sava valsts. Tas ir piepildījies, bet sapnis un neatkarība ir jāsargā,” uzrunājot pamatskolas absolventus Pļaviņu vidusskolā, teica 14. Saeimas deputāts, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs, biedrības “Laime Saimē” pārstāvis Raimonds Bergmanis. Turklāt, dzīvojot līdzās karam Ukrainā, tagad uz daudzām lietām raugāmies citādāk un rūpīgāk, pārdomājam un mainām lēmumus. Cik būtiska loma iedzīvotāju, īpaši jauniešu iesaistei un pārliecībai ir valsts aizsardzībā, sarunājos ar Raimondu Bergmani.
Darīt vairāk
— Vai jūtams, ka jauniešos ir vēlme domāt par valstiskumu, tās aizsardzību?
— Šobrīd karš Ukrainā pamudinājis daudzus pieaugušos iesaistīties valsts aizsardzības pasākumos, arī Jaunsardzes kustība nav gājusi mazumā, lai gan bērnu kopumā valstī ir mazāk. Jauniešu gatavība darboties šajās mācībās, sporta vai citos interešu pulciņos apliecina to, ka viņi dara vairāk, nekā prasīts. Tas pats vēlāk attiecas arī uz Zemessardzi, kas no cilvēka paņem ļoti daudz, jo dienests ir brīvprātīgs. Kamēr citi atpūšas vai dara ko citu, jaunsargi un zemessargi piedalās mācībās un veic citus pienākumus. Nereti jaunietim sākotnēji var šķist, ka tādējādi dzīve paiet garām un citi ir lielāki ieguvēji, jo viņiem ir vairāk brīvības sev. Tomēr pēc laika viss var būt gluži pretēji un apgūtais Jaunsardzē var kļūt par neatsveramu ieguvumu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.