Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Radoši, krāsaini un skanoši. Aizkraukles Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde Sēlpilī

IKVIENS interesents aicināts apskatīt izstādi Sēlpils 1. bibliotēkā tās darba laikā! Autores foto

Līdz 31. oktobrim Sēlpils 1. bibliotēkā skatāma Aizkraukles Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Radoši, krāsaini un skanoši”, kas apmeklētājiem pavērs plašu ieskatu dažādu veidu un tehnikas pielietojumā mākslas darbos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles Mākslas skola savu 30 gadu jubileju ir nosvinējusi pagājušajā gadā ar sešām audzēkņu un pedagogu darbu izstādēm. Savukārt šogad 30 gadu jubileju svin Jaunjelgavas klase. Izstāde “Radoši, krāsaini un skanoši” ir gan kā neliels atskaites punkts par padarīto, gan kā skolas jubilejas svinību turpinājums. Šī ir ceļojošā izstāde, kas savu ceļu pie interesentiem atklāja Staburaga pagastā, bet nu skatāma arī Sēlpils pagasta Sēlpils 1. bibliotēkā.

Izstādē skatāms skolas audzēkņu trīs pēdējo mācību gadu veikums: gleznošanas un veidošanas darbi, kas tapuši, noslēdzot skolas septiņu gadu mācību procesu. Daudz un tematiski dažādas gleznas apskatāmas Sēlpils tautas nama izstāžu zālē, savukārt keramikas darbi — Sēlpils 1. bibliotēkā.

Mākslas skolas audzēkņi mācījušies un strādājuši ar dažādiem pedagogiem, kas katrs palīdzējis izprast un apgūt dažādas tehnikas darbos. Skolotājas Rasmas Rinkēvičas audzēkņi risināja ainavas pārvērtības krāsās un formā, savukārt skolotājas Ilzes Možeikas audzēkņi devās plenērā tvert Aizkraukles ainavas un Daugavas mirkļus. Skolotāja Laura Kundziņa ar saviem audzēkņiem iedziļinājās klusās dabas gaismas un ēnas radītajā formu daudzveidībā. Veidošanas pasniedzējas Ingūnas Skujas vadībā tapuši krāsaini, fantāzijas piepildīti, katra audzēkņa individualitāti raksturojoši darbi. Savukārt veidošanas skolotājas Veldas Mizišas audzēkņi starppriekšmetu saiknes ietvaros veidoja grieķu vāžu kopijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi šie darbi, kas tapuši ilgā laika posmā, ieguldot gan katra audzēkņa talantu, gan to attīstot ar pedagogu sniegtajām zināšanām, vienkopus apskatāmi apjomīgā un tematiski bagātā izstādē, kas pratīs pārsteigt gan ar audzēkņu radošumu, gan izpildījumu. 

Autors: Airita Volante, Sēlpils 1. bibliotēkas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.