Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pūralādē — skaisti darbi. Vienas dienas izstāde Daudzevā

PRIEKS PAR SAVU UN CITU VEIKUMU. Zaiga Rebane (no kreisās) un Inese Škutāne. Ivetas Skabas foto

Tikai vienu dienu — 1. maijā — Daudzevas saieta namā tradicionāli bija apskatāma izstāde “Mana pūralāde”, kurā vietējie iedzīvotāji izrādīja savu veikumu. Tas iepriecināja gan darbu autorus, gan arī izstādes apmeklētājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. maijā Daudzevas saieta nama zālē spēlējās dažādas krāsas, jo tā bija diena, kad, atverot savas pūralādes, daudzesieši izrādīja savu veikumu. Tas, kā allaž, iepriecināja izstādes apmeklētājus, jo interesē viss — no kāda materiāla darbiņš veidots, kā saskaņotas krāsas un kā kopā sader dažādas faktūras un materiāli. Iepriecina tas, ka starp izstādes dalībniekiem, kas savus darbiņus izrāda gadu no gada, sastopams arī kāds jauns vārds.

Vēl lielāks prieks par to, ka izstādē bija apskatāms arī pašu jaunāko daudzesiešu veikums. Tie bija pirmsskolas izglītības iestādes “Čiekuriņš” audzēkņu pirmie darbiņi, kas tiks dāvināti māmiņām gaidāmajos svētkos. Mazajiem “čiekuriņiem” tos palīdzēja veidot Mārtiņš Skaistkalns. Izstādē bija apskatāmi arī Mārtiņa un viņas sievas Gunitas keramikas (ceplis “Velniņš”) darbi. Daudzesē darbojas arī ceplis “Bānītis”, un izstādē bija redzami arī tā saimnieku Ināras un Gunta Ozoliņu darinājumi.

Zeķes, cimdi, zābaciņi, džemperi, ausu sildītāji — tos no savām pūralādēm bija izcēlušas Daudzeses adītājas: Modra Saulīte, Inese Škutāne, Rita Kļaviņa un Telefora Nāzare. Izstādē bija apskatāmas arī Ineses darinātās rotas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dažādu krāsu un formu sojas sveces un svečturus izstādei bija sarūpējusi Amanda Grīnberga. Sajūsmu allaž raisa ziepju ziedu pušķi, un tādi bija arī šajā izstādē. Ziedus, kas izskatījās kā īsti, bija veidojusi Inga Dumpe. Savu bagātīgo izdomu, darinot dažādus dekoratīvus priekšmetus, lietā bija likusi Svetlana Putniņu.

Zaigas Rebanes vārds zināms arī ārpus Daudzeses robežām. Ir iecienītas viņas izgatavotās somas ar dažādiem izšuvumiem, aproces, jostas. Izstādē bija apskatāmas Zaigas šūtās kleitas un aproces. Dekoratīvu spilvenu, segu un pērlīšu glezniņu bija darinājušas Anda Ozola-Grāvīte ar meitiņu Sintiju. Pērlīšu gleznu veidošana aizrauj arī Litu Broku. Čaklas bijušas senioru biedrības “Sudrabegles” dāmas, kuras bija izgatavojušas dažādus dekoratīvus priekšmetus.

Pirmo reizi un ar interesantiem darbiem izstādē piedalījās Ingūna Purakalne un Māris Loginovs. Ingūna nolietotām lietām bija piešķīrusi otru mūžu — pārveidotie krēsli izskatījās gluži kā no fabrikas. Savukārt Māra darinājumi bija atslēgu piekariņi no epoksīda sveķiem, koka paplātes un gaļas dēlīši. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.