Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pulcējas zolītes lielmeistari

UZSPĒLĒSIM! Pie galda Jānis Bērziņš (otrais no kreisās).
Foto no personīgā albuma

Aizvadīts šī gada trešais posms Aizkraukles novada zolītes turnīra sērijā. Arī šoreiz, tāpat kā iepriekšējos šī gada posmos, ieradās 48 dalībnieki. Šogad Aizkraukles turnīrs ir viens no apmeklētākajiem turnīriem Latvijā, kas ļoti priecē organizatorus. No turnīra dalībniekiem ir saņemtas ļoti labas atsauksmes par turnīra norises vietu — Aizkraukles sporta centru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AINĀRS KRASTIŅŠ,

TURNĪRA GALVENAIS TIESNESIS

Viesi ir ļoti apmierināti ar sporta centra infrastruktūru, skaisto skatu uz Daugavu. Tāpat zolītes spēlētāji ir priecīgi par ierīkotajām gaisa kondicionēšanas iekārtām sporta centrā pagājušajā gadā, jo iepriekš vasaras mēnešos bija karsti ne tikai no spēles, bet arī no tveices, bet tagad spēlētāji jūtas ļoti komfortabli. Uz Aizkraukli turpina braukt šīs latviešu nacionālās prāta spēles labākie meistari no visas valsts, ieskaitot Latvijas zolītes reitinga pirmajā vietā esošo lielmeistaru Normundu Dāvidsonu no Salaspils.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021. gadā Latvijas kāršu spēle zolīte ir atzīta par nemateriālā kultūras mantojuma vērtību un iekļauta Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Šoreiz turnīrā uzvarēja Ģirts Melngailis no Rīgas, kurš gandrīz visu tā laiku bija līdera pozīcijā, beigās ieguva rekordlielu punktu skaitu — 39 no 42 iespējamajiem — un pārliecinoši izcīnīja 1. vietu. No Aizkraukles novada dalībniekiem augstāko vietu guva Danute Streļeca no Daudzevas, kura ierindojās 10. vietā. Arī koknesietis Jānis Bērziņš visu turnīra laiku ļoti meistarīgi cīnījās starp labākajiem, bet diemžēl pašās beigās nedaudz pietrūka veiksmes, ierindojoties 11. vietā. Lai arī Jānim kā Kokneses mednieku kluba “Ķepainis” prezidentam galvenais vaļasprieks ir medības, viņš ir biežs un gaidīts šī turnīra dalībnieks.

Nākamais posms notiks 13. augustā pulksten 10 Aizkraukles sporta centrā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.