Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Psihiatrijas centra atzinumiem atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes pieteicies 21 cilvēks

Ieeja Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā. Foto no medicine.lv

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) trijās ambulatorajās iestādēs uz konsultāciju janvārī pie ārsta par iespēju saņemt atzinumu personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes kopumā pieteicies 21 cilvēks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk jeb 13 cilvēki uz konsultāciju janvārī pieteikušies Psihiatriskās palīdzības dienesta ambulatori konsultatīvajā nodaļā Tvaika ielā 2. Vēl pieci cilvēki pieteikušies ambulatorajā centrā “Pārdaugava” un trīs – ambulatorajā centrā “Veldre”.

Krūkle skaidroja, ka Ministru kabineta 2022.gada 8.marta noteikumi par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību nosaka diagnozes, kuru gadījumā persona var saņemt atbrīvojumu no valsts valodas prasmes pārbaudes. Tās ir smagas psihiskas diagnozes, piemēram demence, šizofrēnija, smaga garīga atpalicība.

Diagnoze tiek noteikta, pamatojoties uz izmeklējumiem un Starptautiskā slimību klasifikatora “SSK-10”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka RPNC no 2.janvāra sāka sniegt atzinumus personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes, vai noteiks atvieglojumus valsts valodas prasmes pārbaudes kārtošanai.

Atzinumi tiks iesniegti, pamatojoties uz Ministru kabineta 2022.gada 8.marta noteikumu par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību izpildi otro pielikumu “Funkcionēšanas ierobežojumi un diagnozes, kuru dēļ tiek noteikti atvieglojumi un atbrīvojums no valsts valodas prasmes pārbaudes”.

Atzinumu sagatavošanai pacienti tiks pieņemti pēc iepriekšēja pieraksta. Atzinumus varēs saņemt RPNC Psihiatriskās palīdzības dienesta Ambulatori konsultatīvajā nodaļā Tvaika ielā 2, ambulatorajā centrā “Veldre”, Veldres ielā 1a, un ambulatorajā centrā “Pārdaugava”, Ļermontova ielā 1.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atzinuma izsniegšana būs maksas pakalpojums saskaņā ar RPNC maksas pakalpojumu cenrādi – atzinuma atbrīvojumam no valsts valodas prasmes pārbaudes vai atvieglojumiem pārbaudes kārtošanā veselības stāvokļa dēļ profesionālo un amata pienākumu veikšanai maksa ir 25 eiro.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.