Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Prioritāte — reģionālie un vietējie autoceļi

Satiksmes ministrijas šī gada budžetā 341,9 miljoni eiro jeb 46% no kopējā finansējuma paredzēts ieguldīt valsts autoceļu būvniecībai un uzturēšanai, prioritāri paredzot reģionālo un vietējo autoceļu infrastruktūras uzlabošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informēja Satiksmes ministrija, šogad plānots izbūvēt valsts autoceļus 632 kilometru garumā. Reģionālajiem autoceļiem šogad būvdarbi plānoti 379 kilometru garumā, kopumā ieguldot 76,5 miljonus eiro, bet vietējiem autoceļiem pārbūvēs 141 kilometru par 40,9 miljoniem eiro. Savukārt 111 kilometriem galveno autoceļu būvniecībai paredzēti 75,7 miljoni eiro. Kā uzsvēris satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs, reģionālie un vietējie autoceļi ir viņa prioritāte, un pakāpeniski notiks to sakārtošana. Šogad šim mērķim papildus piešķirti 11,5 miljoni eiro, nākamgad plānoti 15 miljoni, 2025. gadā — 17 miljoni eiro.

Lai veicinātu drošu pārvietošanos, šogad plānota arī vairāku gājēju un velosipēdistu ceļu izbūve gar valsts autoceļiem. Ceļu satiksmes drošības uzlabošanai plānots īstenot vairākus būvprojektus uz valsts autoceļiem, tostarp uz galvenā autoceļa A6 Rīga—Daugavpils—Krāslava—Baltkrievijas robeža (Pāternieki), reģionālā autoceļa P37 Pļaviņas (Gostiņi)—Madona—Gulbene un vietējā autoceļa V772 Apšusala —Vilkukrogs mezglā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.