Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Prezidenta parodijai vēl pietrūkst materiāla. Andris Keišs pārsteidz asprātīgā muzikālā izrādē

SKATS NO IZRĀDES Rīgas pilī. Dāvja Dorša foto, Valsts prezidenta kanceleja

Nekad nebiju domājusi, ka aktieris Andris Keišs ir tik labs parodiju meistars. Par to bija iespēja pārliecināties muzikālajā izrādē “Pauls un Keišs. Vīrieši labākajos gados” ar pašu Maestro Raimondu Paulu pie klavierēm. Biju par šo izrādi dzirdējusi ļoti labas atsauksmes, taču viena lieta ir simts reizes dzirdēt, bet pavisam kas cits — vienu reizi pašam redzēt, piedzīvot un izbaudīt. Šo izrādi tiešām varēja izbaudīt no sirds — ar sirsnīgu sadziedāšanos, vētrainiem aplausiem un smiekliem līdz asarām. Andra Keiša atveidoti izrādes laikā pie skatītājiem “nāca” Jānis Paukštello, Edgars Liepiņš, Guntis Veits, kāds no grupas “Līvi”, Intars Busulis, Zigfrīds Muktupāvels, Jānis Streičs, Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna un vēl daži sabiedrībā labi zināmi mākslinieki. Neiztika arī bez politiska piesitiena un bijušā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa piesaukšanas, tāpat, aizverot acis, kā dzīvu savā prātā varēja uzburt gan Keiša attēloto bijušo Ventspils mēru Aivaru Lembergu, gan Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Interesanti stāsti par dažādiem piedzīvojumiem filmu uzņemšanas laukumā mijās ar tautā iemīļotām dziesmām piesaukto mākslinieku “izpildījumā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Droši vien ir vērts piebilst, ka šoreiz šī bija īpaša izrāde, jo nenotika kā ierasts mūzikas namā “Daile”, bet gan Rīgas pilī, uz kuru aicināja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Ar to Rīgas pilī atjaunota tradīcija, kad īpašā koncertā godina dažādu nozaru cilvēkus par savu darbu Latvijai. Šādu muzikālu tradīciju Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa laikā aizsāka tieši komponists Raimonds Pauls. Tādēļ aktiera Andra Keiša izpildījumā un ar pašu Maestro pie klavierēm tika atjaunota šī muzikālā tradīcija. Kā pirmie klausītāji tika aicinātas ģimenes, pie kurām Latvijas novadu apmeklējumu laikā ir viesojies Valsts prezidents E. Rinkēvičs un kuras nodarbojas ar uzņēmējdarbību Krāslavas, Kuldīgas, Balvu, Ādažu, Talsu un Jēkabpils novados. Koncertu klausījās arī Latvijas kultūras personības, kuras šogad atzīmēja nozīmīgas dzīves jubilejas, piemēram, aktieris Ivars Kalniņš, komponists Valdis Zilveris, aktieris, simtgadnieks Jānis Kubilis un citi.

Izrādes izskaņā aktieris Andris Keišs gan bija mazliet “vīlies” — jaunajam prezidentam vēl esot “jāpiestrādā”, jo pietrūkstot materiāla parodijai.

Nra.lv vēsta — Andris Keišs atklājis, ka ideja par šādu programmu abiem ar Maestro radusies kādā kopīgā koncertbraucienā. Pamazām to īstenojuši — paši vien, bez režisora iesaistīšanās, talkā aicināti tikai horeogrāfi. Parodēt izvēlēts tos māksliniekus, kuru tēls viegli devās rokā.

Muzikālā izrāde, kas pirmizrādi piedzīvoja šī gada pavasarī, redzama mūzikas namā “Daile” un no tuvākajām astoņām izrādēm, kas ieplānotas līdz 11. janvārim, četras jau izpārdotas. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.