Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Prasa noteikt ar likumu, ka deklarēties īpašumā var tikai ar īpašnieka atļauju

Ir gadījumi, kad īpašumā bez kāda tiesiska pamata ir deklarējušās nepiederošas personas. Lai šīs personas pēc tam izdeklarētu no īpašuma, likumīgajam īpašniekam ir jāveic sarežģītas un laikietilpīgas darbības. Lai apgrūtinošo procesu sakārtotu, portālā “Manabalss” izveidota iniciatīva “Deklarēšanās īpašumā tikai ar īpašnieka atļauju”. Iniciatīvas autors aicina ar likuma spēku noteikt prasību pēc īpašnieka apstiprinājuma portālā latvija.gov.lv visām personām, kuras vēlas deklarēties jebkurā īpašumā. Vai šādas izmaiņas nepieciešamas?
JĀNIS VERPELS, iniciatīvas iesniedzējs
— Iniciatīvu izveidoju pēc savas nelāgās personīgās pieredzes. Kādu laiku izīrēju savu māju. Piekritu īrnieku lūgumam un atļāvu ģimenei uz līguma laiku piedeklarēties savā īpašumā. Beigās sanāca tā, ka viņi ne tikai piedeklarējās paši, bet manu māju kā deklarēto dzīvesvietu norādīja vēl kāds viņu ģimenes radinieks. Es kā īpašnieks par to nekādā veidā netiku informēts. Kad beidzās īres līgums un ģimene devās prom, īpašumā joprojām palika deklarēti cilvēki, ar kuriem man nebija nekādas saistības vai noslēgti līgumi. Uz manu īpašumu nāca svešai personai adresētas vēstules. Vienīgais veids, kā tikt vaļā no nepiederošās manā īpašumā deklarētās personas, bija vēršanās policijā un vietējā pašvaldībā. Šis process Latvijā ir pilnībā nesakārtots! Manā

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.