Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Portālā “Mana balss” rosina parakstīties par Pļaviņu vidusskolas saglabāšanu

Pļaviņu vidusskola. Foto no skolas Facebook lapas

Sabiedrības iniciatīvas portālā Mana balss biedrība “Pļaviņu bērniem” pirms pāris dienām ievietojusi inciatīvu – parakstu vākšanu pret Pļaviņu vidusskolas slēgšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tālāk teksts no iniciatīvas: Aizkraukles novadā jau reorganizētas divas no sešām vidusskolām, un šobrīd notiek aktīvi pasākumi, lai lemtu arī par Pļaviņu vidusskolas reorganizāciju par pamatskolu. Lai arī nevar noliegt, ka skolēnu, tai skaitā vidusskolēnu, skaitam lauku teritorijās ir tendence samazināties, uzskatām, ka reorganizācija ir sasteigta, jo: 1. nav skaidri definēti finansiālie ieguvumi un pozīcijas, kurās tiks ietaupīts; 2. nav izstrādāta plāna par skolēniem nodrošināmu transportu, kā arī tikai aptuveni tiek lēsti skolēna potenciālie ieguvumi; 3. nav skaidru statistisko datu par to, vai skolēni pēc vidusskolas reorganizācijas paliktu mācīties citā Aizkraukles novada skolā, vai arī šie skolēni novadam būs zaudēti; 4. nav apsvērta vidusskolas reorganizācijas ietekme uz Pļaviņu pilsētas un apvienības attīstību, ņemot vērā, ka skola ir viena no svarīgākajām infrastruktūrām jauno ģimeņu piesaistīšanai. Tāpat nav apsvērti potenciāli sociāli un psiholoģiski riski, kas var veidoties, ja bērnam jāvelta papildus laiks ceļā uz skolu, un lielākā daļa dienas jāpavada no mājām attālinātā vidē, kā arī nav ņemts vērā papildus slogs skolēnu ģimenēm, ja tām jānodrošina transports uz skolu un jāvelta papildus finansiālie līdzekļi bērna ēdināšanai, ņemot vērā, ka ārpus mājas tiks pavadīts ilgāks laiks. Visbeidzot skolas reorganizācija šķiet uzspiesta un steidzināta, lai pretendētu uz Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, taču šo līdzekļu iegūšana ne tikai nav garantēta, bet nav arī prezentēts plāns, kā šos potenciālos līdzekļus varētu izmantot, un kā Pļaviņu skola no tā varētu gūt labumu.

Kopumā uzskatām, ka par Pļaviņu vidusskolas reorganizāciju nav pieejama pietiekami detalizēta informācija, līdzšinējās sanāksmēs atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem ir bijušas aptuvenas vai nav sniegtas vispār, sabiedrības informētība ir zema, un līdz ar to iedzīvotājiem nav iespējas objektīvi izvērtēt apstākļus un izteikt savu viedokli. Un, tā kā uzskatām, ka skolas reorganizācija nav tikai esošo skolēnu un viņu ģimeņu aktualitāte, bet gan visas pilsētas un apvienības perspektīvas jautājums, vēlamies šobrīd nepieļaut sasteigtu un nepamatotu Pļaviņu vidusskolas reorganizāciju, kamēr sabiedrībai nav prezentēti reāli dati, ieguvumi un darbības plāns.

Šobrīd, apstādinot Pļaviņu vidusskolas reorganizāciju, ceram nodrošināt bērniem iespēju mācīties vidusskolā Pļaviņās, kā arī saglabāt Pļaviņu apvienību kā perspektīvu dzīvesvietas izvēli ģimenēm ar bērniem. Ja tomēr tiek prezentēti pārliecinoši dati par reorganizācijas nepieciešamību, vēlamies noskaidrot, tieši kādi būs skolēnu, novada un Pļaviņu skolas ieguvumi, kā arī vēlamies redzēt izstrādātu detalizētu darbības plānu, kā topošajiem vidusskolēniem nodrošinās piekļuvi mācībām un ārpus klases nodarbībām citās skolās, lai pārmaiņu periods būtu pēc iespējas vieglāks un tiktu veikti savlaicīgi pasākumi potenciālu problēmu risināšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.