Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Policists pieķer vīrieti dedzinām kūlu

Ilustratīvs attēls.

Kā liecina sākotnējā informācija, 2. aprīlī Sērenes pagastā policists konstatēja, ka privātīpašuma teritorijā vīrietis dedzina kūlu. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process — informē Valsts policijas pārstāve Dace Kalniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par kūlas dedzināšanu ir paredzēts naudas sods no 280 līdz 700 eiro, kā arī par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā nodarījusi lielu materiālu zaudējumu, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, ir paredzēta kriminālatbildība, kas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

2. maijā Sērenes pagastā dzēsta kūla 1000 m2 un kūla un atkritumi 5004 m2 platībā, 4. maijā Aizkraukles pagastā — 50 m2 platībā, bet Aizkrauklē, Dārza ielā, dega koka dobums un kūla 502 m2 platībā — informē VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

4. maijā Kokneses pagastā, divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva gaitenī, dega sadzīves mantas un siena 4 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Citviet Zemgalē

Dzēsts plašs ugunsgrēks neapsaimniekotā ēkā Jelgavas novadā

Aizvadītajās divās diennaktīs, laika posmā no 3. maija plkst. 6.30 līdz 5. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 27 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu un 10 uz glābšanas darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešdien plkst. 15.42 Olaines, Jelgavas, Kalnciema un Elejas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Cenu pagastu, kur trīsstāvu neapsaimniekotā ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā tika konstatēts, ka ēkas jumts dega 800 m2, otrā un trešā stāva logi un ārsienas 40 m2 un riepas pirmajā stāvā – 10 m2 platībā. Dzēšanas darbus sarežģīja tas, ka ēkā notika nogruvumi, līdz ar to dzēšana no iekšpuses nebija iespējama un apdraudēja ugunsdzēsējus glābējus. Liesmu izplatīšanās tika ierobežota plkst. 18.28, bet konstrukciju jaukšanas un dzēšanas darbi naktī un šorīt turpinās.

Otrdien plkst. 20.34 saņemts izsaukums uz Zīlānu ielu Jēkabpilī, kur ražošanas ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka angāra tipa ēkā deg elektrības skapis 3 m2 platībā, kabeļu šahta 3 m2 un šķeldas padeves konveijers 7 m2 platībā. No ēkas tika evakuēti divi cilvēki. Plkst. 00.51 ugunsdzēsēji glābēji pabeidza darbu notikuma vietā.

Otrdien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros no rīta Daugavsalas ielā Jēkabpilī dega dārza māja un siltumnīca 18 m2 platībā, pusdienlaikā Mežāres pagastā dega šķūnis 50 m2 platībā un vakarā Akmeņu ielā Jēkabpilī dega sadzīves mēbeles 5 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Loka maģistrālē Jelgavā deviņstāvu dzīvojamās mājas balkonā dega sadzīves mantas 1 m2 platībā. Tirgus laukumā Kandavā dega šķūņa siena 1 m2 platībā. Pēcpusdienā Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā dega trīs siltumnīcas kopumā 250 m2 platībā. Aspazijas ielā Jelgavā piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva kāpņu telpā dega durvis un atkritumi 0,1 m2 platībā.

Aizvadītajā diennaktī kūlas ugunsgrēki dzēsti:

  • Jelgavas valstspilsētā – 5.līnijā kūla 100 m2 platībā;
  • Jēkabpils novadā – Mežāres pagastā dēļu kaudze un kūla 7015 m2 platībā, Jēkabpilī Ķieģeļu ielā kūla 300 m2 un Pļaviņu ielā 300 m2 platībā, Elkšņu pagastā kūla 200 m2 platībā.

Pēc ceļu satiksmes negadījumiem otrdien Tukuma novada Kandavas pagastā ugunsdzēsēji glābēji atgāza automašīnu uz riteņiem un atvienoja akumulatora klemmes, bet Pūres pagastā ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību savāca izlijušos šķidrumus un tādējādi sakārtoja brauktuvi. Trešdien Dobeles šosejā Jelgavā ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību savāca uz brauktuves izlijušos šķidrumus un atvienoja automašīnas akumulatora klemmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavārkalna ielā Tukumā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā.

Aizvadītajās divās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 140 izsaukumus – 78 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 24 bija kūlas un seši meža ugunsgrēki, 45 uz glābšanas darbiem, bet 17 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.