Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Policijas atgādinājums – ieroču atļaujas jānomaina līdz 14. septembrim

Valsts policija atkārtoti informē šaujamieroču īpašniekus par ieroču glabāšanas, nēsāšanas un kolekcijas atļauju derīguma termiņu, kam jāpievērš uzmanība, jo vairākos gadījumos to derīguma termiņš ir līdz šī gada 14. septembrim. No 31 690 ieroču īpašniekiem atļauju nomaiņu jāveic vēl 4961. Aicinām šaujamieroču īpašniekus iesniegt iesniegumus laicīgi līdz 14. septembrim un nepārkāpt Ieroču aprites likuma prasības! Tiem ieroču īpašniekiem, kas iesniegs iesniegumu pēc 14. septembra, par ieroču atļaujas noformēšanu tiks piemērots pilns valsts nodevas apmērs saskaņā ar vispārējām ieroču aprites tiesību normām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieroču aprites likuma, kas stājās spēkā 2019. gada 10. aprīlī, Pārejas noteikumu 8. un 9. punktā ir minēts, ka:

1) ieroča glabāšanas atļauja, nēsāšanas atļauja un ieroču kolekcijas atļauja, kas tika izsniegta līdz šā likuma spēkā stāšanās dienai (tas ir līdz 2019. gada 10. aprīlim) uz nenoteiktu laiku, ir derīga līdz 2023. gada 14. septembrim;

2) ieroča nēsāšanas atļauja, kas tika izsniegta līdz šā likuma spēkā stāšanās dienai (tas ir līdz 2019. gada 10. aprīlim) uz 10 gadiem, ir derīga līdz atļaujā norādītajam termiņam, bet ne ilgāk kā līdz 2023. gada 14. septembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fiziska persona var iesniegt iesniegumu par ieroča glabāšanas, nēsāšanas vai kolekcijas atļaujas termiņa pagarināšanu jebkurā personai piemērotā laikā līdz šī gada 14. septembrim un tajā Valsts policijas struktūrvienībā, kurā ierocis reģistrēts.

Pirms došanās uz Valsts policijas struktūrvienību, kurā ierocis reģistrēts, būtu vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni, kas norādīts ieroču glabāšanas atļaujā. Ņemot vērā samēra lielo šaujamieroču īpašnieku skaitu Latvijā, kas vēl nav veikuši ieroču atļaujas maiņu, šobrīd tiek novērota zvanu noslodze un kontaktpersonu sasniegšana var prasīt vairāk laika kā ierasts.

Tāpat ir iespējams ieroču īpašniekiem iesniegt iesniegumu bez personas obligātas ierašanās Valsts policijā ar šaujamieroci, nosūtot iesniegumu elektroniski vai ar pasta starpniecību brīva aizpildīta formā. Ņemot vērā, ka pēdējā brīža iesniegumu skaits ir vērojams simtos un ieroču īpašnieki ir tiesīgi iesniegt iesniegumu līdz šī gada. 14. septembrim ieskaitot, Valsts policijai būs nepieciešams laiks to apstrādei, kas nozīmē, ka atļaujas var tikt saņemtas dažas dienas pēc 14. septembra. Katrs iesniegtais iesniegums tiks izskatīts un katrs ieroču īpašnieks tiks uzaicināts Valsts policijā saņemt jaunu ieroču atļauju. Ieroču atļaujas tiks noformētas un tiks vēl izsniegtās arī pēc 14. septembra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadījumos, kad fiziskai personai tiek izsniegta ieroču glabāšanas, nēsāšanas atļauja vai ieroču kolekcijas atļauja, pamatojoties uz iesniegtā iesnieguma līdz 14. septembrim, ir piemērojams Ieroču aprites likuma Pārejas noteikumu 8. vai 9. punkts un valsts nodeva par atļaujas izsniegšanu nav paredzēta. Tiem ieroču īpašniekiem, kas iesniegs iesniegumu pēc 14. septembra, par ieroču atļaujas noformēšanu tiks piemērots pilns valsts nodevas apmērs saskaņā ar vispārējām ieroču aprites tiesību normām.

Ja ieroča glabāšanas atļaujai, nēsāšanas atļaujai vai ieroču kolekcijas atļaujai ir beidzies derīguma termiņš (norādīts ieroču atļaujā vai noteikts ar likumu), atļauja kļūst nederīga. Gadījumā, ja šaujamierocis tiek glabāts bez derīgas ieroča atļaujas, persona ir saucama pie administratīvās atbildības.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.