Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņu sporta svētki vieno un iepriecina

Sandras Pumpures foto

Pļaviņu sporta svētki šogad aizvadīti plaši un daudzveidīgi. Dažādas aktivitātes notika divas dienas, iesaistot visu vecumu dalībniekus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spraigas cīņas

Pasākums sākās ar iespēju kopīgi uz lielā ekrāna vērot Pasaules kausa basketbola spēli starp Latvijas un Libānas komandām Pļaviņu kultūras centrā, kurā, kā zināms, uzvarēja Latvijas spēlētāji. Vēlāk interesenti turpat bija aicināti uz zolītes turnīru. Savulaik Pļaviņās tāds bijis, un ir vēlme to atjaunot, jo šai spēlei ir daudz atbalstītāju. Aizvadītajā turnīrā dalībnieku nebija daudz, bet tas nemazināja spēles azartu. Galvenais kauss gan aizceļoja uz Jēkabpili, ko ieguva vienīgā daiļā dzimuma pārstāve sacensību dalībnieku vidū, bet no vietējiem labākais starts Dairim Zālītim, kurš ieguva 3. vietu.

Lielu atsaucību guva nakts 3×3 futbola turnīrs, kurā piedalījās desmit komandas. Pēc spraigām cīņām krietni pēc pusnakts uzvaru guva komanda “Dzirnavu iela”.

Nākamās sporta svētku dienas rīts sākās ar “Dambja skrējienu”, kura tradīcija aizsākusies pirms vairākiem gadiem. Pēdējā laikā tā norise mainījās un arī pandēmija ietekmēja šo pasākumu, bet nu atkal visus aicināja tradicionālais skrējiens pa dambi gar Daugavu. Kas jauns bija arī šoreiz, jo dalībniekiem notika masu starts, sākot un noslēdzot skrējienu Atvaru un Lielās Krasta ielas krustojumā. Pieaugušajiem distance bija 3,8 kilometrus gara, bērniem — kilometru. Gan vienā, gan otrā grupā startēja pa 20 dalībniekiem. Ātrākais distanci veica 13,40 minūtēs, un arī šoreiz vairāk godalgu viesiem. 3. vietā pļaviņietis Kaspars Kravalis. Dāmu konkurencē 1. vieta Dzintrai Skārdai no Aizkraukles, 2. vieta pļaviņietei Kristai Stūrei. Šķiet, ka pat vēl lielāks azarts nekā pieaugušajiem bija jūtams bērnu grupā, kur nepārspēts palika Georgijs Jakovļevs, meitenēm — Emīlija Liepiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trīs “Bezdelīgas”

Vēlāk visas dienas garumā Pļaviņu vidusskolas stadionā katrs varēja izmēģināt dažādus sporta veidus — gan komandu, gan individuālos. Tāpat kā futbolā, atsaucība bija arī volejbolā 3×3 turnīram. Uzvarētāju pjedestālu aizņēma “Bezdelīgu” trīs komandas, iegūstot visas pirmās trīs vietas. Savukārt atklātajā skvoša laukumā notika skvoša turnīrs, kurā uzvaru guva Anita Vītola un Jānis Smilgājs.

Dalībnieki spēlēja arī basketbolu, sacentās basketbola soda metienos, maisa un zābaka mešanā, spēka trīscīņā, sievu nešanā un ģimeņu sacensībās, kas aizvadītas azartiski un interesanti. Šajā dienā ikvienam interesentam bija iespēja iesaistīties projekta “Veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumi Pļaviņās un tās apkaimē” norisēs — nūjošanas un vingrošanas koptreniņos pieredzējušu treneru vadībā, kas bija labi apmeklēti. Sporta svētku norisi neietekmēja pat lietus, kas ātri vien atkāpās. Gan pasākuma dalībnieki, gan sporta organizators Artūrs Rudzītis atzina, ka abas dienas aizvadītas ļoti aktīvi, vēlot visiem tikties nākamajos sporta svētkos un citās sacensībās. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.