Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņu apvienības bērnudārzi vēlas strādāt patstāvīgi

Aizkraukles novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē izskatīja jautājumu par Pļaviņu apvienības pirmsskolas izglītības iestādes “Jumītis” ar filiālēm “Bērziņš” un “Zīļuks” reorganizāciju. Iestādes vadība rosina, ka bērnudārziem jāstrādā kā patstāvīgām vienībām.
Apvienot pirmsskolas izglītības iestādes savulaik bija Pļaviņu novada domes lēmums, tādējādi saskatot iespēju optimizēt darbu un ietaupīt līdzekļus. Par to, vai šāds solis bija pareizs, domas dalījās jau sen. Tagad ar lūgumu tomēr reorganizēt šo apvienību pašvaldībā vērsās pirmsskolas izglītības iestādes “Jumītis” ar filiālēm vadītājas pienākumu izpildītāja Līga Ostrovska, kura ir arī vietniece “Bērziņā”. Viņa skaidroja, ka jau šobrīd katrs bērnudārzs darbojas ar savu budžetu, bet vadītāja vietnieks uz vietas nav tiesīgs patstāvīgi pieņemt lēmumu par personālu vai konkrētu naudas summu izlietojumu, jo viņam nav paraksta tiesību. Visās sistēmās iestāde darbojas kā viena, kas rada papildus neērtības, jo piekļuve tām ir tikai vadītājam, kurš fiziski atrodas “Jumītī”. Tas nozīmē — lai kādam no darbiniekiem noformētu dokumentus, kaut vai par slimības laiku, ir nevajadzīga braukāšana uz “Jumīti”. “Zīļuka” gadījumā tas ir no Vietalvas. Informācijas apmaiņa ir darbietilpīga un neefektīva.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.