Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņietes dārzā izaug “gulbis”

GURĶU GULBIS ir īpašā statusā — tam jāiepriecina saimniece.
Helēnas Krūmiņas foto

Aizvadītās nedēļas sākumā saņēmām fotogrāfiju no pļaviņietes Helēnas Krūmiņas, kurā viņa bija iemūžinājusi savā mazdārziņā izaugušo gurķi, kas atgādināja gulbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tas ‘‘gulbis” man ir goda vietā uz galda,” tā sestdien teica Helēnas kundze, kad zvanu, lai apvaicātos, kāds liktenis piemeklējis gurķa gulbi. Dīvainim gan nav paredzēts liktenis, kāds viņa ciltsbrāļiem — tas netiks ne apēsts, ne sālīts, ne marinēts. Vienkārši savu mūžu izdzīvos uz galda, pēc iespējas ilgāk iepriecinot saimnieci ar savu neparasto formu.

Helēna Krūmiņa pastāstīja, ka viņa Pļaviņās ir ienācēja, te dzīvo trešo gadu. Pirms tam dzīvojusi Madonas pusē, 50 gadu nostrādājusi “Lazdonas piensaimniekā”. Ar dzīvi Pļaviņu Kriškalnos esot ļoti apmierināta, patīk rosīties dārziņā, kas ir dažu soļu attālumā no dzīvesvietas. Šogad viņai īpaši padevušies gurķi. No septiņiem stādiem tāds birums, ka nespēj vien sagatavot. Pirms trim dienām esot kārtīgi visus nolasījusi, bet šodien atkal pilns spainis! Gurķus viņa marinē, gatavo salātus, būs, ar ko cienāt bērnus un mazbērnus. Arī tomāti siltumnīcā labi padevušies. Par tuvojošos ziemu un cenu kāpumiem veikalā viņa pārāk nesatraucas. “Kas būs, tas būs,” teic darbīgā pļaviņiete. “Izdzīvosim!” 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.